ABD Dışişleri Sözcüsü: Türkiye'nin S-400 Almasına Karşıyız

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert, Türkiye'nin S-400 hava savunma sistemi almasına ilişkin bir soru üzerine bu konuya dair açıklamalarda bulundu. Konuya ilişkin Nauert tarafından yapılan açıklamada, ABD'nin Türkiye'nin S-400 almasına karşı olduğunu söyledi.

ABD Dışişleri Sözcüsü: Türkiye'nin S-400 Almasına Karşıyız

ABD ile Türkiye arasında yaşanan gelişmelere dair açıklamalarda bulunan ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert'e, Türkiye'nin Rusya ile yapmış olduğu savunma sistemi anlaşması soruldu. 

Rus yetkililerin geçtiğimiz günlerde yapmış oldukları teslimat sürelerine dair değerlendirmelerde bulunan ABD Dışişleri Sözcüsü, ABD müttefiklerinin S-400 savunma sistemi almalarına karşı olduklarını belirtti. 

ABD'DEN TÜRKİYE'NİN S-400 ALMASINA İLİŞKİN DEĞERLENDİRME

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert günlük olarak düzenlediği basın toplantısında Türkiye'ye yönelik değerlendirmelerde bulundu. Bu konuda bir gazetecinin Rusya'nın 2019'da Türkiye'ye S-400 teslimatına başlayacağı yönündeki soruya yanıt veren ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Nauert bu durumun endişe verici olduğunu söyledi. Açıklamalarında ABD'nin NATO ülkelerinin Rusya'dan S-400 hava savunma sistemi almalarına karşı olduğunu ifade eden ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert şu ifadeleri kullandı. 

"Ben şahsen böyle bir haber görmedim ama eğer doğruysa bu bizim için endişe verici. Biliyorsunuz, Türkiye gibi bir NATO müttefikinin S-400 sistemini kullanması bizim politikamıza ters" ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Nauert konuya dair değerlendirmelerinde ayrıca bu sistemin NATO'nun diğer sistemlerine uymadığını iddia ederek Partnerlerimiz veya müttefiklerimizden birinin S-400 almasına karşıyız" dedi. 

Kamupersoneli.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE