"ABD FETÖ'yü Neden Teslim Etmiyor?"Cumhurbaşkanı Açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD dönüşü basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Reza Zarrab, Fetullah Gülen ve daha fazlasıyla ilgili sorulara cevap verdi. İşte detaylar...

GÜNDEM 25.09.2016, 09:21 25.09.2016, 09:31
"ABD FETÖ'yü Neden Teslim Etmiyor?"Cumhurbaşkanı Açıkladı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD ile olan görüşmelerin ardından Türkiye'ye dönüşü esnasında kendisine yöneltilen soruları cevaplandırdı.

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in ABD tarafından iade edilmeyişi konusundan, Rezza Zarrab konusuna kadar ABD'yi eleştirdi.

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in ABD'den kaçacağı iddialarına ise: "Gittikleri ülkeye de markaj yaparız" dedi.

Habertürk'ün haberine göre, FETÖ ile ilgili bütün bilgi ve belgeler ABD'ye teslim edildi. FETÖ konusunda Erdoğan: “FETÖ konusunda herkes gereken hassasiyeti göstermeli. Bunlar kaçacak delik bulamamalı” dedi.

Fetullah Gülen'in iade süreciyle ilgili: ABD'li yetkililer, bu konunun yargı sistemiyle de alakalı olduğunu belirtiyorlar. Bunu hatırlatarak bize verdikleri mesaj da şu: ‘Gönderdiğiniz belge ve bilgiler, mahkemelerimizde değerlendirilecektir. Yargıdan olumlu istikamette bir karar çıkması halinde, biz hemen gereğini yaparız, bundan hiç endişeniz olmasın'. dedi.

Kendisine yöneltilen: " Fetullah Gülen'in iadesinde neden direniyorlar?" sorusuna ise: "Bunun değerlendirmesini, yorumunu siz yapacaksınız. Biz iade talebiyle ilgili olarak üzerimize düşeni yapıyoruz. Meseleyi Obama'ya, Biden'a anlattık. ABD makamlarına 17-25 Aralık'la alakalı 85 koli belge gönderdik, 15 Temmuz ve sonrası ile ilgili yargıda birikenler de gönderiliyor, gönderilecek. Adalet bakanlıklarımız görüşmeye devam ediyor." diye cevap verdi.

Kamupersoneli.net
Yorumlar (0)