ABD Fetullah Gülen'i İade Edecek mi ?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ABD Başkanı Obama Çin'de bir araya geldi. ABD Fetullah Gülen'i iade mi ediyor? Detaylar haberimizde...

GÜNDEM 04.09.2016, 14:38 04.09.2016, 14:45
ABD Fetullah Gülen'i İade Edecek mi ?
15 Temmuz darbe girişiminin ardından Türkiye, ABD'den Fetullah Gülen'in iadesini istedi. Fetullah Gülen'in iadesi için ABD'den Türkiye'ye heyet gönderilmesine karar verildi. Türkiye'den 15 Temmuz'da yaşanan darbe girişiminin sorumlusunun Fetullah Gülen olduğuna dair kanıtlar sunması istendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ABD Başkanı Obama, G20 zirvesinde bir araya geldiler ve Fetullah Gülen'in iadesi ile ilgili konuştular.

Konuşmanın ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: "Darbe girişimi öncesi bu teröriste karşı hazırlanan dosya gönderilmiştir. 15 Temmuz'dan sonra hazırlanmakta olan dosyalar da yine ABD'den gelen heyete daha sonra teslim edilecektir. Onların da çalışmaları şu anda devam etmektedir. ABD Adalet Bakanlığından bir heyet gelmiştir. Şimdi de bizden yine Adalet Bakanlığından bir heyet aynı şekilde ABD'ye, hatta Adalet Bakanımız ve İçişleri Bakanımız birlikte ABD'ye gidecekler orada da bu çalışmayı birlikte yapacaklardır." dedi.

ABD Başkanı Obama ise: "ABD Türkiye'ye darbecilerin yargılanmasında destek verecek" dedi.

Kamupersoneli.net
Yorumlar (0)