ABD Konsolosluk Çalışanı Hakkında FETÖ'den Tutuklandı!

ABD İstanbul Başkonsolosluğu irtibat görevlisi Metin Topuz, FETÖ'ye yönelik yürütülen soruşturma kapsamında tutuklandı.

ABD Konsolosluk Çalışanı Hakkında FETÖ'den Tutuklandı!

17 Aralık olayları sırasında Fetullahçı Terör Örgütüne mensup polis müdürleri ve kaçak savcı Zekeriya Öz ile irtibatı belirlenen ABD İstanbul Başkonsolosluğu irtibat görevlisi Metin Topuz tutuklandı.

HAKKINDA FETÖ'DEN GÖZALTI KARARI ÇIKARILDI

Alınan bilgilere göre, 17 Aralık olaylarına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, yaşanan olaylarda rol oynayan FETÖ'cü polis müdürleri ve kaçak savcı Zekeriya Öz ile irtibatı belirlenen ABD İstanbul Başkonsolosluğu irtibat görevlisi Metin Topuz, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatı ile İstanbul'da gözaltına alındı.

ABD KONSOLOSLUK GÖREVLİSİ TUTUKLANDI

Gözaltına alınan Metin Topuz, emniyetteki işlemlerinin tamamlanması ardından Çağlayan Adliyesi'ne sevk edildi. Hakkında 'Siyasi ve askeri casusluk', 'Anayasal düzeni bozmaya teşebbüs ve Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırmaya teşebbüs' suçlamaları bulunan Metin Topuz çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Kamupersoneli.net - ANKARA


 

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE