ABD'nin Asya'ya Füze Planı Hakkında Rusya Lideri Putin'den Açıklama

Rusya Devlet Başkanı Putin, ABD'nin Japonya ve Güney Kore'ye yeni füze yerleştirme planı hakkında açıklamalarda bulundu. Putin açıklamalarında füze menzilinin Rus topraklarına ulaşacağını bütün bunların uluslararası güvenlik alanında durumu düzeltmediğini daha da kötüleştirdiğini ifade etti.

GÜNDEM 11.10.2019, 15:13
ABD'nin Asya'ya Füze Planı Hakkında Rusya Lideri Putin'den Açıklama

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Türkmenistan'ın başkenti Aşkabat'ta düzenlenen "Bağımsız Devletler Topluluğu (BDT) Devlet Başkanları Zirvesi"nde önemli açıklamalarda bulundu.

Putin buradaki açıklamalarında Pentagon'un, Asya'ya füze yerleştirme hazırlığı içerisinde olduğunu açıkladığını hatırlatarak ABD'nin Japonya ve Güney Kore ile görüşmeleri sürdürdüğünü ifade etti.

PUTİN'İN AÇIKLAMALARI

Konu ile ilgili olarak Rusya Devlet Başkanı Putin açıklamalarında "Bu durumda bir numaralı hedefin kim olduğu açık. Bu bizi memnun etmiyor, çünkü bu bizi ilgilendiriyor. Füzelerin tam olarak nerede kurulacağına bakmalıyız. Fakat bu (füzelerin menzili) Rus topraklarına ulaşacak. Bu yüzden bütün bunlar uluslararası güvenlik alanında durumu düzeltmiyor daha da kötüleştiriyor." ifadelerine yer verdi.

Açıklamalarında ABD'nin Orta Menzilli Nükleer Kuvvetler Anlaşması'ndan ayrılmasının uluslararası güvenliği daha kötü hale getirdiğini ifade eden Rusya Devlet Başkanı Putin Washington'ın bu husustaki bahanesinin aslında "Asya politikaları" olduğunu belirtti.

Yorumlar (0)