ABD'nin Nükleer Silahlarının Gizlendiği Yerler Yanlışlıkla Açıklandı! Listede Türkiye'de Var

Amerika Birleşik Devletleri'ne (ABD) ait Avrupa'daki nükleer silahlarının gizlendiği yerler yanlışlıkla açıklandı. Gizli silah yerleri NATO raporunda yer alırken rapor kısa sürede yayından kaldırıldı ve güncellenerek yayınlandı. Ayrıca sonra yayınlanan raporda bazı yerlerin listeden silindiği görüldü.

GÜNDEM 17.07.2019, 01:15
ABD'nin Nükleer Silahlarının Gizlendiği Yerler Yanlışlıkla Açıklandı! Listede Türkiye'de Var

Birkaç saat önce yayınlanan ve daha sonra silinen NATO raporunda Amerika Birleşik Devletleri'ne (ABD) ait gizli nükleer silahların yerleri açıklandı.

Açıklanan rapora göre; Belçika, Almanya, İtalya, Hollanda ve Türkiye’deki nükleer silahlarının yerleri açıklandı. NATO raporunda özellikle Avrupa’daki nükleer silahların saklandığı yerler sızdırıldı.

Belçikalı gazete De Morgen’e göre bu 150 nükleer silah Belçika’daki Kleine Brogel üssü, Türkiye’deki İncirlik üssü, Almanya’daki Büchel üssü, İtalya’daki Aviano ve Ghedi-Torre üsleri ve Hollanda’daki Volkel üslerinde yer almaktadır.

Ayrıca gazete De Morgen’e göre Türkiye’deki yaşanan darbe girişimi ve Suriye’deki istikrarsızlıklardan doalyı nükleer silahların İncirlik’te saklanmasının akıllıca olmadığı söylendi.

RAPOR

ABD'nin gizli silah yerlerine ait rapor şöyle;

Yorumlar (0)