ABD Savaş Gemisi Suriye'ye Sularında! Rus Uçakları Havalandı

ABD'nin Kıbrıs Limanı'nda bulunan savaş gemisi buradan ayrılarak Suriye sularına doğru harekete geçti. ABD savaş gemisinin Suriye'ye yaklaşmasının ardından bölgede bulunan Rus uçaklarının da havalandığı iddia edildi. Detaylar haberimizde...

GÜNDEM 09.04.2018, 23:47 10.04.2018, 02:20
ABD Savaş Gemisi Suriye'ye Sularında! Rus Uçakları Havalandı

Amerika Birleşik Devletlerine ait savaş gemisi Kıbrıs'ın Larnaka limanından ayrıldı. 60 adet Tomahawk taşıyan ABD destroyerinin Suriye sularına yaklaştığı öğrenildi. 

Yaşanan bu gelişmelerin ardından bölgede bulunan Rusya savaş uçaklarının, ABD savaş gemisi 4 defa alçak uçuş ile taciz ettiği iddia edildi. 

ABD SAVAŞ GEMİSİ SURİYE SULARINDA

Bölgeden alınan bilgilere göre, Amerika Birleşik Devletleri'ne ait Donald Cook isimli savaş gemisi Kıbrıs'ın Larnaka limanından ayrılarak Suriye karasularına yaklaştığı öğrenildi. "Arleigh Burke" sınıfı Donald Cook (DDG-75) adlı füze destroyeri, Tartus'un 100 kilometre açığına kadar geldiği ve gemide 60 adet Tomahawk füzesi olduğu iddia edildi.

ABD'nin bu hamlesinin ardından, Rus uçaklarının gemiyi 4 defa alçak uçuş ile taciz ettiği de gelen bilgiler arasında. 

ABD BAŞKANI TRUMP BAZI AÇIKLAMALARDA BULUNMUŞTU

ABD Başkanı Donald Trump Suriye konusuna ilişkin bazı açıklamalarda bulunmuştu. Donal Trump konuya dair açıklamalarında Suriye rejiminin kimyasal silah kullanımına sert tepki göstermiş ve konuya kısa süre içerisinde bir karar verileceğini bildirmişti.

"Beşar Esed rejiminin Suriye'de kimyasal silah kullanması ile ilgili olarak, "Bu, insanlıkla ilgili bir durum; bunun olmasına izin verilemez. 24 ila 48 saat içinde (bu konuyla ilgili) ana kararımızı vereceğiz" 

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)