ABD Somali'de bulunan terör örgütüne savaş açtı

ABD son dakika olarak alınan bilgilere göre, ABD Somali'de bulunan terör örgütüne savaş açtı. Savaş uçakları ile hava saldırısı düzenleyen ABD, Somali'de Eş Şebab terör örgütünü hedef aldı. ABD savaş uçaklarıyla yapılan bombardımanda en az 37 terörist öldürüldü.

ABD Somali'de bulunan terör örgütüne savaş açtı

ABD terör örgütlerine savaş aştı. Somali'de Eş Şebab terör örgütünü savaş uçakları ile havadan bombaladı. ABD savaş uçaklarıyla yapılan bombardımanda en az 37 terörist öldürüldüğü ve çok sayıda yaralı olduğu bildirildi. 

ABD Afrika Komutanlığı (AFRICOM), iki ayrı hava saldırısında savaş uçaklarının en az 37 Eş Şebab militanını öldürdüğünü duyurdu. Resmi açıklamda, bombardımanda herhangi bir sivilin zarar görmediği belirtildi.

Yıllardır Somali'yi kan gölüne çeviren terörörgütü Eş Şebab, son olarak bir otel önünde bombalı saldırı düzenlemiş ve en az 17 insan hayatını kaybetmişti.

Son iki ayda otel, restoran ve belediye binalarını hedef alan saldırılarda ise en az 20 kişi yaşamını yitirdi. Eş Şebab'ın geçen yılki saldırılarında 1000'den fazla insan can vermişti.

Örgüt, El Kaide'nin ülkedeki uzantısı konumunda.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2018, 19:26
YORUM EKLE