ABD: Taraflar Tansiyonu Yükseltecek Retorikten Kaçınmalı

ABD Dışişleri Bakanlığı Geçici Sözcüsü Toner, Hollanda ile yaşanan diplomatik krize yönelik: 'Taraflar tansiyonu yükseltecek retorikten kaçınmalı' açıklamasında bulundu.

ABD: Taraflar Tansiyonu Yükseltecek Retorikten Kaçınmalı

ABD Dışişleri Bakanlığı Geçici Sözcüsü Mark Toner, telefon üzerinden yapılan basın toplantısında; Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Dışişleri Bakanı Al Nahyan’la görüştüğünü açıklayan Toner, bölgesel konuların ele alındığını belirterek, “Yemen’de yaşanan çatışmalar, Libya ve DEAŞ’ı yenme planı konuşuldu.” dedi.

Hollanda'nın Türk bakanları engelleyerek neden olduğu diplomatik skandala ilişkin soruya  ''Tarafları tansiyonu yükseltecek retorikten kaçınmaya çağırıyoruz.'' ifadesini kullandı.

Ayrıca Toner, ''Bu Hollanda ve Türkiye hükümeti arasındaki ikili bir durumdur. İki taraf da NATO üyesidir ve biz tarafları tansiyonu yükseltecek retorikten kaçınmaya çağırıyoruz.'' diye konuştu.

Kamupersoneli.net

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE