Abdullah Öcalan'ın görüşme yasağı kaldırıldı!

PKK Terör Örgütünün ele başı Abdullah Öcalan'ın 2011 yılından bu yana 8 yıllıklık görüşme yasağı kaldırıldı. Açıklama Adalet Bakanı abdulhamit Gül'den geldi. Gül, bölücü terör örgütü elabaşının tecrit döneminin sona erdiğini duyudu.. 31 Mart yerel seçim öncesi beka sorunu olduğu hakkında bir takım söylemlerde bulunan Devlet Bahçeli, konu hakkında Öcalan'ın avukatı ile görüşmesinde bir mahsur yoktur dedi.. 8 yıllık bir görüşme yasağının, 23 Haziran İstanbul seçimleri öncesine denk gelmesi dikkatlerden kaçmadı..

GÜNDEM 16.05.2019, 21:49 16.05.2019, 22:46
Abdullah Öcalan'ın görüşme yasağı kaldırıldı!

PKK lideri bölücübaşı Abdullah Öcalan'ın avukatlarıyla görüşme yasağı kaldırıldı. Görüşme yasağı 2011  yılından bu yana devam ediyordu. Öcalan avukatı ile en son 22 Temmuz 2011 yılında görüşmüştü..

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, İmralı’da yatmakta olan PKK lideri bölücübaşı Abdullah Öcalan’ın avukatlarıyla görüşme yasağına ilişkin kararların kaldırıldığını açıkladı. Öte yandan Türkiye’ye gelen Avrupa İşkenceyi Önleme Komitesi’nin, 7 Mayıs Salı günü Abdullah Öcalan’ın bulunduğu İmralı Cezaevini denetlediği bildirildi.

Avukatlarıyla en son 27 Temmuz 2011’de görüşen bölücübaşı Öcalan için o tarihten sonra “avukatlarıyla görüşme yasağı” getirilmişti. Öcalan 7 Mayıs’ta Adalet Bakanlığının özel izniyle 8 yılın ardından avukatlarıyla görüşmüştü. Bugün Adalet Bakanlığı bu yasağı tamamen kaldırıldı. Yani bölücübaşı Öcalan artık istediği zaman avukatlarıyla görüşebilecek.

Yorumlar (0)