Açıklama Geldi: YPG Menbiç'ten Çekiliyor !

Terör örgütü PKK'nın Suriye uzantısı olan YPG tarafından bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada teröristlerin Menbiç'ten çekileceği ifade edildi. Bu konu hakkında tüm detaylar haberimizde...

Açıklama Geldi: YPG Menbiç'ten Çekiliyor !

YPG MENBİÇ'TEN ÇEKİLİYOR

Reuters'ın aktardığı habere göre, terör örgütü PKK'nın Suriye uzantısı YPG bir açıklama yaptı ve teröristleri Menbiç'ten çekeceğini ifade etti.

MEVLÜT ÇAVUŞOĞLU DA AÇIKLAMA YAPMIŞTI

Konu ile ilgili olarak Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'ndan da bir açıklama gelmişti. 

ABD Dişişleri Bakanı Mike Pompeo ile Menbiç konusunda yaptığı görüşme hakkında açıklama yapan Bakan Çavuşoğlu açıklamalarında Menbiç için yol haritasının üç aşamadan oluştuğunu ilk aşamasında iki tarafın hazırlık toplantısı yapacağını ikinci aşamada YPG'nin bölgeden çekileceğini üçüncü aşamada ise bölgeyi kimin yöneteceğine ve güvenlik birimlerinde kimlerin yer alacağına karar verilmesi olduğunu ifade etti.

Ayrıntılar geldikçe ziyaretçilerimizle paylaşacağız...

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE