banner731

Açıklama Yapıldı ! 2 Milyon Suriyeli Ülkesine Dönecek

Türk Kızılayı, Barış Pınarı Harekatı çerçevesinde insani yardımlarını sürdürüyor. Başkan Dr. Kerem Kınık ise bir açıklama yaptı. Kerem Kınık açıklamalarında Tel Abyad'a bir TIR ve iki kamyon insani yardım ulaştırdıklarını belirterek operasyonla birlikte 2 milyon Suriyeli'nin geri döneceğini belirtti.

GÜNDEM 16.10.2019, 08:54
Açıklama Yapıldı ! 2 Milyon Suriyeli Ülkesine Dönecek

Güney sınırımızda oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzur getirmek amacıyla Barış Pınarı Harekatı başlatıldı. Harekat devam ederken Türk Kızılayı da yardım çalışmalarına başladı.

2 MİLYON KİŞİ EVLERİNE DÖNECEK

Konu ile ilgili olarak Türk Kızılayı Başkanı Dr. Kerem Kınık açıklamalarında insani yardımların tüm hızıyla dürdüğünü belirterek "Acil dönemindeyiz. Bu sabah (dün) arkadaşlarımız bir konvoyla bir tır, iki kamyon ile Tel Abyad'a girdi. Kızılay çalışanlarımız, o bölgelerde etkilenmiş olan insanlara ihtiyaç duydukları insani yardım ağırlıklı, gıda ve hijyen malzemelerini dağıtıyorlar" ifadelerini kullandı.

Ayrıca Kerem Kınık açıklamalarında harekatın sürdüğü bölgede güvenlik sağlandıktan sonra da insanlara yardımı sürdüreceklerini ifade etti ve 2 milyon kişinin evlerine grei döneceğini belirtti. Kerem Kınık açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

"Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da ifade ettiği gibi 2 milyon insanı barındırabilecek bir bölge orası. Barış sağlandıkça dönüş sağlanacak"

Yorumlar (0)