Adalar Belediyesi'nde fayton yasaklandı haberleri hakkında açıklama! Adalar'da fayton yasaklandı mı?

Dün akşam saatlerinde Adalar Belediyesi Belediye Başkanı Erdem Gül'ün sahte hesabından paylaşılan 'Fayton faaliyetleri sonlanıyor' haberlerine yalanlama geldi. Adalar Belediyesi'nin Twitter hesabından yapılan açıklamada paylaşımı yapan hesabın sahte olduğu duyurularak, faytonla ilgili kararı yalnızca Büyükşehir Belediyesi'nin verebildiği ifade edildi!

GÜNDEM 15.05.2019, 14:06 15.05.2019, 14:36
Adalar Belediyesi'nde fayton yasaklandı haberleri hakkında açıklama! Adalar'da fayton yasaklandı mı?

Dün Kuşadası Belediye'sinde yasaklandığı duyurulan fayton faaliyetleirnin ardından Twitter'da Erdem Gül adına açılmış hesapta, Adalar'da da faytonun yasaklandığı duyurulmuştu. Adalar Belediyesi, Belediye Başkanı Erdem Gül adına açılan bu sahte hesaptan yapılan “Adalar’da fayton faaliyeti sonlandırıldı” haberlerini yalanladı. Belediye tarafından yapılan açıklamada, faytonlarla ilgili tüm yetki ve sorumluluğun İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde olduğu belirtildi. 

Erdem Gül adına açılan sahte hesapta, Adalar’da fayton faaliyetlerinin sonlandırıldığı belirtilmişti.

Belediyenin Twitter hesabından yapılan açıklamada, “Belediye Başkanımız Erdem Gül adına açılan sahte hesap üzerinden bugün faytonlar hakkında bir açıklama yayınlanmıştır. @AdalarErdemGul hesabının kurumumuz ve başkanımız ile herhangi bir bağlantısı yoktur. Başkanımızın şahsi hesabı @erdemmgul ‘dür. Bilgilerinize” denildi.

Açıklamada, “Faytonlarla ilgili tüm yetki ve sorumluluk İ.B.B’ye bağlı UKOME’ye aittir. Karar merkezi İstanbul Büyükşehir Belediyesi’dir” ifadeleri kullanıldı.

Yorumlar (0)