Adalet Bakanı Gül: 2500 Adliye Çalışanı ve 3500 İnfaz Koruma Personeli Alınacak!

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Adalet Bakanlığı'nın personel alımına ilişkin çok önemli bir açıklamada bulundu.

GÜNDEM 04.10.2017, 20:59 04.10.2017, 21:50
Adalet Bakanı Gül: 2500 Adliye Çalışanı ve 3500 İnfaz Koruma Personeli Alınacak!

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulunda, İş Mahkemeleri Kanunu Tasarısı görüşmeleri sırasında Adalet Bakanlığı'nın personel alımına ilişkin çok önemli bir açıklamada bulundu.

2 BİN 500 ADLİYE ÇALIŞANI 3 BİN 500 İNFAZ KORUMA MEMURU ALACAĞIZ 

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, TBMM Genel Kurulunda, İş Mahkemeleri Kanunu Tasarı hakkında yapmış olduğu değerlendirmesinde personel alımına ilişkin çok önemli bir açıklamada bulundu. Bakan Gül konuya ilişkin yapmış olduğu açıklamasında, 2 bin 500 adliye çalışanı ve 3500 infaz koruma memuru alımı yapacaklarını aktararak, "Zabıt katibi itibariyle birkaç gün içerisinde ilana çıkacağımız, çalışmaları nihayete getirdiğimiz 2 bin 500 adliye çalışanı alacağız. 3 bin 500 infaz koruma personeli alacağız. Çok yoğun bir şekilde personel takviyesiyle birlikte inşallah yargıdaki yük de azalmış olacak." ifadelerini kullandı. 

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (16)
Dadasim 2 yıl önce
yas siniri kalksn kpss puanida 60dan baslasin
Mamo 2 yıl önce
insAllah yas siniri 35 olur kpss puanida en az 60dan baslar duyun sesimizi bakanimm duyunn
BURAK 2 yıl önce
Kpss puanı en az 75 olmalı. Kamuya beyinsizler doldu iyice zaten
birisi 2 yıl önce
70 altı alan gerizekalımı oluyor haha zekana hayran kaldım zeka kpss sınavıylamı belirleniyor sen nesinki bot gibi robot gibi ders çalış ezberle sınavdan yüssek alınca zekimi oluyosun haha tam bir beyinsizsin.
ayse 2 yıl önce
sen kendini ne zannediyorsun da 70 altı alanlara beyinsiz diyebiliyorsun kim veriyor sana bu hakkı? senin gibi zihniyet yoksunu insanlar yüzünden gelişemiyoruz 70 aşağısı insanlar yüzünden değil..!
Muhammet 2 yıl önce
yorumlara bakıyrmda adam diyor yaş sınır 35 olsun. alımlarda 60 dan başlasın.. bence yaş sınırı 70 omalı kpssde 60 altıda olsa yani barajı geçemesede 0 da çekse memur olsun :d değilmi ?
Sedat 2 yıl önce
Her kamuya personel alımında yaşa takıldım onun için ben o hayale pek kapılmıyom zaten hepimizde bi şansımızı deneyelim diye bir kpss dayatması da ayrı bir dava..Bu rüzgar bana göre esmiyor beyler hanımlar şansınız açık olsun bol şan artik benden geçti yaş 36....65 yaşında emekli olacağıma göre neden bu ülkemizde yaş dayatmasi var halen anlamış değilim...ADELETİN TECELLİ etmesi dileğiyle hayırlı akşamlar....
ultraselmas 2 yıl önce
kpss puanı 60 dan başlasın diyen arkadaşlar emin olun hic bir alımda o puana düşmüyor
Görkem 2 yıl önce
20 katı fazlası olayı kalksa çok iyi olur üniversite mezunuyum ama lise mezunları yüzünden sınava giremiyorum keşke üniversite okumayıp lise düzeyinde kpss girip yüksek puan alıp sınava rahat rahat girseydim başvuran lise mezunları sınava girmeye hak kazansa bile yarısından fazlası gitmiyor sınava
ahmet gövreçin 2 yıl önce
inşAllah 30 yaş sınırı özellikle infaz korumada esnetilir çünkü bir çok kpss memur adayı bu sınıra takılıyor. en az 32 yaş olsa iyi olur.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın