Adalet Bakanlığın'dan Kitap Kısıtlamalarına Yönelik Basın Açıklaması

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü, İzmir Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda "Dini kitaplar dışında her türlü yayın yasak" şeklinde yayınlanan haberlerle ilgili basın açıklaması yaptı.

Adalet Bakanlığın'dan Kitap Kısıtlamalarına Yönelik Basın Açıklaması

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü, İzmir Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda "Dini kitaplar dışında her türlü yayın yasak" şeklinde yayınlanan haberlerle ilgili kamuoyunu doğru bilgilendirmek adına basın açıklaması yapılmasına ihtiyaç duyduğunu belirtti.

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

''Ceza İnfaz Kurumlarında kitaba yönelik herhangi bir kısıtlama olmayıp; yasak yayınlar kapsamında olmayan tüm kitaplar, talep halinde kurum kantini aracılığıyla temin edilmek suretiyle tüm hükümlü ve tutuklulara verilmektedir.

Adı geçen haberdeki kısıtlama; hükümlü ve tutuklu yakınlarınca ilgililere getirilen hediye kapsamındaki kitap ve yayınların terör örgütü üyeleri arasında iletişim aracı olarak kullanılabileceği değerlendirmesi kapsamındadır.

Ayrıca; tüm hükümlü ve tutuklular kurum kütüphanesinde bulunan tüm kitaplardan talepleri halinde sınırsız şekilde faydalanabilmektedirler.''

KAMUPERSONELİ.NET

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2017, 11:18
YORUM EKLE