Adalet ve Kalkınma Partisinde (AK Parti) ve Cumhuriyet Halk Partisinde (CHP) Yeni Akraba Atamaları Ortaya Çıktı!

Türkiye'de bazı belediye başkanlarının akraba atamalarıyla gündeme gelmesi sonrasında Adalet ve Kalkınma Partisinde (AK Parti) ve Cumhuriyet Halk Partisinde (CHP) yeni akraba atamaları ortaya çıktı. Akraba atamaları tepkilere neden oldu.

GÜNDEM 03.08.2019, 18:20
Adalet ve Kalkınma Partisinde (AK Parti) ve Cumhuriyet Halk Partisinde (CHP) Yeni Akraba Atamaları Ortaya Çıktı!

Türkiye'de seçimlerden sonra belediyelere yapılan akraba atamaları gündeme gelmeye başladı. Sürekli olarak tartışmalara konu olan akraba atamalarına yenileri eklendi.

Milli Gazete'nin haberine göre; Adalet ve Kalkınma Partisinde (AK Parti) ve Cumhuriyet Halk Partisinde (CHP) yeni akraba atamaları ortaya çıktı.

Milyonlarca genç KPSS hazırlanarak ve ilanlara başvuru yaparak belediyelerden atama beklerken akraba atamaları tepkiye neden oldu.

İŞTE YAPILAN AKRABA ATAMALARI

CHP'li Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, halasının kızı Pınar Gül'ü belediyede özel kalem müdürlüğüne atadı.

AK Parti'li Yozgat Belediyesi'nde de özel kalem müdürlüğü görevi, akrabaya verildi ve AK Partili Cemal Köse, yeğeni Muhammed Salih Zararsız'ı özel kalem müdürü olarak atadı.

CHP'li İzmir'deki Dikili Belediyesi'nde Adil Kırgöz, başkan yardımcılığı görevine halasının oğlu Hakan Budak'ı atadı.

Yorumlar (8)
koltuk sevdasi 2 ay önce
bu millet ne yapılsa haktır mustahaktir biri akrabasını memur yapar diğer çift maas alır olan yine garibana olur milleti düşünen kim koltuk sevdası bu milletin artık uyanması lazim yoksa gidişat felakettir
Adalet 1 ay önce
Elbette uyanması lazım gitmeyin artık oy kullanmaya o degerli vaktimizi bu adalet yoksunlarina harcamayalim toplumsal tepki olsun
Murat Kasapoğlu 2 ay önce
Bu millet iç savaş a gidiyor iç savaş a. Açlıktan işsizlik den yokluktan birbirini yiyor.Allahsiz kitapsizlar.emekliye ikramiye veriyorsun.zam üstüne zamda veriyor sun.alt tabaka daki insanları öldürdün nefes alacak hali kalmadı. Sana alt tabakadaki insanlar lazim sana.bu millete yazık ve şunu unutmayın iç savaş çıkacak. İşsizliği önlemeye çalışiyorsunuz ama onleyemezsin çünkü iş e gerçekten ihtiyacı olanlar girmiyor.ilkokul mezunu işçi aliyorsun mülakat a tabi tutuyorsun ilkokul mezunu bir insanin ne kadar kültürü ne kadar bir bilgisi olabirki mülakat a tabi tutuyon.işsizliği önlemek istiyorsan şu ikamet şartı ni mülakat i yaş sartitini tahsil şartını kaldır .
Süheyla 2 ay önce
Bunlar milletin vekili değil yazıklar olsun gençler işe girmek için resmen hem maddi hem manevi olarak parçalanıyolar Allah belanızı versin
Downfall 2 ay önce
Gunaydin
SERCAN 1 ay önce
696 KHK LI İŞÇİLER KAMUDA ENFLASYON FARKI ALAMAYAN TEK GRUPTUR.. İŞÇİLERE ACİLEN GERİYE DÖNÜK OLARAK 2018 YILI ENFLASYON FARKLARI VERİLMELİDİR.. BİZLER ÜVEY EVLATMIYIZ ?? 12 MİLYON EMEKLİYE VAR.. 3,5 MİLYON MEMURA VAR.. 200 BİN GERÇEK İŞÇİLERE VAR 696 KHK LILARA YOK NEDEN ??
Kimsesiz 2 ay önce
Aferim hoca o....cömaatta s.....olan bizlere oldu işsiz kalan bizleriz
Emre 1 ay önce
Erzurumda çok ayrımcılık var belediye başkanları akrabası yada torpili olan işe giriyor biz memnun deyiliz bu başkandan