Adana'da Darbe Girişimiyle İlgili Rütbeli Polis ile 1 Zabıt Katibi Adliyeye Sevk Edildi

Fetullahçı Terör Örgütünün başarısız askeri darbe girişimi sonrası, devam eden soruşturma kapsamında gözaltına alınan, aralarında rütbelilerin de bulunduğu 4 polis ile 1 zabıt katibi adliyeye sevk edildi.

GÜNDEM 21.07.2016, 15:21 21.07.2016, 15:33
Adana'da Darbe Girişimiyle İlgili Rütbeli Polis ile 1 Zabıt Katibi Adliyeye Sevk Edildi

Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) darbe girişimiyle ilgili soruşturma kapsamında gözaltına alınan 4 polis ile bir zabıt katibi adliyeye gönderildi.

Adana Cumhuriyet Başsavcılığının FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin başlattığı soruşturma kapsamında gözaltında bulunan zanlıların ifade alma işlemleri sürüyor.

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğündeki işlemleri tamamlanan eski Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Ahmet Mithat Dobur, eski Terörle Mücadele Şube Müdürü Yusuf Ziya Toprak ve adliyede görevli zabıt katibinin de aralarında bulunduğu 5 kişi, Adana Adli Tıp Birimine getirildi.

Araçtan indirilen zanlılardan Dobur, gazetecilerin "Neden gözaltına alındınız?" sorusu üzerine "Ankara'da darbe yapan hainlerin Allah bin türlü belasını versin. Bugün darbeye karşı çıkan insanlar olarak buradayız. Darbenin de karşısındayız. Darbecileri lanetliyorum." dedi.

Zanlılar, buradaki kontrolün ardından adliyeye sevk edildi.

Kamupersoneli.net | AA

Yorumlar (0)