Adana İl Milli Eğitim Eski Müdür Yardımcısı FETÖ'den Tutuklandı

Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturması kapsamında, Adana İl Milli Eğitim eski Müdür Yardımcısı Kazım Baran tutuklandı.

GÜNDEM 04.10.2017, 14:17 04.10.2017, 16:36
Adana İl Milli Eğitim Eski Müdür Yardımcısı FETÖ'den Tutuklandı

Adana Adliyesi'nde gerçekleşen duruşmaya eski Müdür Yardımcısı Baran'da katıldı.

30 Senedir Eğitim Hayatındayım...

11. Ağır Ceza Mahkemesi'nde gerçekleştirilen duruşmada ifadesine başvurulan Baran, 30 senedir eğitim hayatı içerisinde olduğunu, farklı kademelerde görev yaptığını ve 2014 yılında Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne atamasanın gerçekleştiğini söyledi.

ByLock Kullanmadım

Telefonunda FETÖ'nün kriptolu haberleşme ağı olan ByLock yüklemediğini ifade etti.

Tutuklanmasına Karar Verildi

Mahkeme savcısı ise bu durumun doğru olmadığını ByLock kullandığını ifade etti ve ''silahlı terör örgütüne üye olma'' suçundan cezalandırılmasına ve bu kararla birlikte tutuklanmasına karar verildi.

Kazım Baran ise bu kararı kabul etmediğini söyleyip tutuksuz yargılanmayı talep etti ve avukatı olmadığı için ek zaman isteyerek avukat tutmak istedi.

Mahkeme heyeti, Baran'ın üzerine atılı suçun vasıf ve mahiyeti, mevcut delil durumuna göre kuvvetli suç şüphesinin varlığını gösteren somut delillerin bulunması, olası ceza miktarına göre de kaçma şüphesinin varlığını dikkate alınarak adli kontrol tedbirinin yetersiz kalacağı gerekçesiyle tutuklanmasına karar verdi.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (0)