Adana Yüreğir'de Feci Olay! Sulama Kanalında Kuzenini Kurtarırken Boğularak Can Verdi!

Adana'ın Yüreğir ilçesinde serinlemek için girdikleri sulama kanalında 14 yaşındaki kuzeni Atakan Ünüvar'ı boğulmaktan kurtardıktan sonra akıntıya kapılarak kaybolan 16 yaşındaki Turan Yar'ın cansız bedeni bulundu.

GÜNDEM 14.08.2019, 01:12
Adana Yüreğir'de Feci Olay! Sulama Kanalında Kuzenini Kurtarırken Boğularak Can Verdi!

Yaşanan olay Yüreğir ilçesine bağlı Kışla Mahallesi’nde meydana geldi.

Atakan Ünüvar ile kuzeni Turan Yar, serinlemek için sulama kanalına girdi.

Yüzme bilmeyen Atakan Ünüvar, akıntıya kapıldı ve sürüklenmeye başladı. Kuzenini kurtarmaya çalışan Turan Yar, Ünüvar’ı kıyıya doğru çekti.

Ünüvar, kanal kenarındaki çimlerden tutundu ve su yüzünde kalmayı başardı ancak Turan Yar ise akıntıya kapılarak, gözden kayboldu.

Olayı görenler, polis ve sağlık ekiplerine haber verdi. İhbarla kısa sürede bölgeye gelen polis ekipleri çalışma başlattı.

Sulama kanalı boyunca 4 saat süren arama çalışması sonucunda Turan Yar’ın cansız bedeni suya girdikleri noktadan 5 kilometre uzaklıkta 19 Mayıs Mahallesi yakınlarında bulundu.

Atakan Ünüvar;

"Kanalın kenarında, suyun sığ olduğu yerde serinlemek için suya girdik. Akıntıya kapılınca kuzenim, beni kurtarmak istedi.

Ben kurtulmak için onu kendime çektim daha sonra o akıntıya kapıldı. O benim tek ağabeyimdi, çok seviyordum. Bu acıyla nasıl yaşar insan?" dedi.

Yorumlar (0)