Adil Öksüz Hakkında Almanya'dan Son Dakika Açıklaması !

Adil Öksüz'ün Almanya'da olduğu iddialarına ilişkin Berlin'den açıklama yapıldı. Berlin'den yapılan flaş açıklamayı ziyaretçilerimizle paylaşıyoruz.

Adil Öksüz Hakkında Almanya'dan Son Dakika Açıklaması !

Bilindiği gibi son dönemde Almanya Türkiye arasında yeni bir gelişme yaşandı. Son dönemde her iki ülkenin de açıklamalarıyla yumuşayan Ankara-Berlin hattında, bugün Türkiye’nin verdiği nota konuşuluyor.

TÜRKİYE NOTA VERMİŞTİ

FETÖ sanığı Adil Öksüz'ün Almanya'da olduğu haberlerine ilişkin Ankara Almanya'ya bir nota gönderdi ve durumun araştırılmasını istedi. Konu ile ilgili olarak Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuğluoğlu da bir açıklama yaptı. Bakana Çavuşoğlu açıklamasında basında çıkan haberlere istinaden Almanya'ya resmi olarak bir nota verdiklerini ve Öksüz'ün Almanya'da olduğunun tespit edilmesi halinde bir an evvel tutuklanarak Türkiye'ye iade edilmesini istediklerini bugün duyurdu.

"BİLGİ YOK"

Konu ile ilgili olarak DW Türkçe'ye bilgi veren Alman diplomatik kaynaklar, Türkiye'nin girişimini doğrularken “Adil Öksüz'ün Almanya'da olduğuna dair bilgi yok” dedi ve Türk tarafına da bu yanıtın verildiğini aktardı. Alman yetkililer şu aşamada Öksüz ile ilgili olarak kendilerine ulaşmış bir bilgi olmadığına vurgu yaptı. 

Kamupersoneli.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE