banner731

Adil Öksüz'ün Yeri Tespit Edildi Mi? İçişleri Bakanı Soylu'dan Açıklama

FETÖ soruşturması kapsamında aranan Adil Öksüz'ün yerinin tespit edildiği iddialarına ilişkin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Soylu'nun açıklamalarını haberimizde aktarıyoruz.

GÜNDEM 23.04.2018, 21:53
Adil Öksüz'ün Yeri Tespit Edildi Mi? İçişleri Bakanı Soylu'dan Açıklama

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, TBMM'nin açılışının 98'inci yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Mecliste düzenlenen resepsiyonuna katıldı. Katıldığı resepsiyon kapsamında bazı değerlendirmelerde bulunan Bakan Soylu, Adil Öksüz'e yönelik bazı açıklamalarda bulundu. 

ADİL ÖKSÜZ'ÜN YERİ TESPİT EDİLDİ Mİ?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, son dönemlerde gündeme gelen FETÖ soruşturması kapsamında aranan Adil Öksüz'ün yerinin tespit edilip edilmediğine ilişkin iddiaları değerlendirdi. 

Bakan Soylu konuya dair yapmış olduğu açıklamasında, devletin daima uyanık olduğunu ve devlete zarar veren herkesten hesabı sorduğunu ifade ederek şu sözleri aktardı. 

"Devlet 24 saat ayakta. Kim bu devlete yanlış yapmışsa devletin görevi o yanlışın hesabını sormaktır. Dünyanın öteki ucunda da olsa. Türkiye devleti güçlü bir devlettir. Görevimiz, Türkiye Cumhuriyeti devletine, bu ülkenin birliğine, demokrasimize, hürriyetimize yanlış yapanı bulup, adalete teslim etmek. Uluslararası hukuk var, biz nasıl başka ülkelerin suçlularını iade ediyorsak, nasıl bu ülkede başka ülkelerin suçlularını başka ülkelerle girmiş olduğumuz mutabakat çerçevesinde iade ediyorsak, başka ülkelerin de tespit ettiğimiz anda, onların da tespit ettiği anda karşılık ilkesi ile bunu teslim etmesi esastır."

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)