Adıyaman'da Şiddetli Deprem! Yaralılar Var

Son gelen detaylara göre Adıyaman'da saat 03:34 sularında 5.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi. AFAD tarafından yapılan açıklamaya göre depremin merkez üssünün Samsat ilçesi olduğu belirtildi. Diğer yandan sabah saatlerinde 07:50'de 3.6 büyüklüğünde bir depremin daha meydana geldiği ifade edildi. Ayrıca gelen detaylara göre ise artçı sarsıntıların zaman, zaman devam ettiği belirtiliyor. Ayrıntılar geliyor...

GÜNDEM 24.04.2018, 08:41
Adıyaman'da Şiddetli Deprem! Yaralılar Var

AFAD tarafından alınan son değerlendirmelere göre gece saatlerinde Adayaman'da deprem medyana geldi. Merkez üssü Samsat olan 5.1 büyüklüğündeki depremin saat 03:34 sularında meydana geldiği ifade edildi.

Sarsıntının yerin 7 kilometre altında oluştuğu ifade edilirken deprem sebebiyle okullara bir gün ara verildi.

Geçen saatler içerisinde ise bir saat içerisinde büyüklükleri 1,4 ile 2,7 arasında farklılık gösteren 8 artçı sarsıntının yaşandığı açıklanırken zaman, zaman sarsıntıların devam ettiği gelen bilgiler arasında.

Diğer yandan depremin etkisiyle ilçe merkezi ve köylerde bazı binalarda hasarlar meydana geldi. Deprem korkusu yüzünde panik yaşayan vatandaşlara acil servis ekipleri müdahale etti. 

13 YARALI VAR

Depreme uykularında yakalanan ve panik yaşayan kişiler binalardan çıkmaya çalışan vatandaşların sağlık sorunları yaşadıkları ifade edildi.

Depremde yaralanan depremdezelerin çoğunun yaşlı olduğu bilgisi aktarılırken bölgeye sevk ediln ambulanslar ile en yakın hastanelere kaldırıldı. Can kaybının yaşanmadığı ve hastalere gönderilen depremzedelerin ciddi bir sağlık problemi olmadığı aktarılırken iki katlı bir binanın altında kalan ve deprem yüzünden büyük bölümü yıkılan alanda mahsur kalan küçükbaş hayvanların kurtularılmasına yönelik olarak AFAD yetkilileri tarafından çalışma başlatıldı. Bazı hayvanların canlı olarak bulundukları yerden çıkarılırken çoğu hayvanın ölü olarak bulunduğu belirtildi.

GEÇEN YIL 5.5 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM MEYDANA GELMİŞTİ

Detaylara göre 2 Mart 2017 tarihinde merkez üssü Samsat olarak açıklanan 5.5 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiği aktarıldı.

Artçı sarsıntıların peş peşe yşaandığı ifade edilirken samsat'ın yanı sıra civar köylerde 2 bin 48 yapının 289'u ağır hasar görmüş ve köylerde yapılan incelemelerde ise yapıların yüzde 69.5'inin ağır hasarlı olduğu ifade edilmişti.

Ayrıntılar geliyor.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Yorumlar (1)
muhsin 2 yıl önce
Allah turkiye halkinin yardımcısı olsun.