Adli Tıp Kurumu 72 Kamu Personeli Alımı Başvuru Sonuçları Bekleniyor

Adli Tıp Kurumu 72 Kamu Personeli Alımı Başvuru Sonuçları Bekleniyor

Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu yayımladığı ilanı ile kendi bünyesinde görevlendirmek üzere kamu personeli alımı yapacağını duyurmuştu. Söz konusu ilana başvurular tamamlandı ve adaylar başvuru sonuçlarının bir an önce açıklanmasını talep ediyorlar. Konu ile ilgili olarak detaylar haberimizde...

Bilindiği gibi Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu Devlet Personel Başkanlığı aracılığı ile günler öncesinde bir ilanını yayımlamıştı. Yayımlanan ilanda Adli Tıp Kurumu kendi bünyesinde KPSS şartı ile 72 kamu personeli alımı yapacağını duyurmuştu.

Adli Tıp Kurumu Başkanlığı tarafından yayımlanan ilanda 3 farklı kadro için personel alımı yapılacağı ifade edildi. Söz konusu personel alımında Mühendis kadrosu için 42, tekniker kadrosu için 10 ve Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni kadroları için 20 kamu personeli alımı yapılacağı açıklanmıştı.

BAŞVURULAR 23 ŞUBAT'TA BİTMİŞTİ

Adli Tıp Kurumu kamu personeli alım ilanına başvurular 23 Şubat 2018 tarihinde sona ermişti. Adaylar başvurularını Adli Tıp Kurumu'nun resmi web adresi üzerinden elektronik ortamda gerçekleştirdiler. 

BAŞVURU SONUÇLARI BEKLENİYOR

Başvuruların gerçekleştirilmesinin ardından Adli Tıp Kurumu kamu personeli alım ilanı için başvuru sonuçlarının bir an önce açıklanması adaylar tarafından talep ediliyor. Adaylar sitemize gönderdikleri geri bildirimlerde ve çeşitli sosyal medya platformlarında Adli Tıp Kurumu personel alımı başvuru sonuçlarının bir an önce açıklanmasını talep ediyorlar. Ancak Adli Tıp Kurumu personel alımı başvuru sonuçlarının ne zaman açıklanacağına ilişkin yetkililerden ve kurumdan bir açıklama gelmedi. Bu kapsamda kamu personeli alımı başvuru sonuçları açıklandığında adayları sitemiz ve mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz.

KAMU PERSONELİ ALIMI ŞARTLARI

Adli Tıp Kurumu kamu personeli alımında adayların bazı şartların karşılamaları gerekmektedir. Söz konusu personel alım ilanında adayların Ocak ayının birinci günü itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak, erkek adaylar için askerlikle alakası olmamak, 657 sayılı Kanunun değişik 48/1-A/5 bendinde sayılan suçlardan mahkum olmamaları gerekiyor. Bunun yanı sıra adayların sağlık sorunlarının olmaması ve güvenlik soruşturmaları ve arşiv araştırmalarının da olumlu olmaları isteniyor.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.