Adnan Oktar ve 135 Kişi Farklı Suçlardan Tutuklandı!

İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından 15 Temmuz 2018'de Adnan Oktar ve grubuna yönelik olarak gerçekleştirilen operasyon kapsamında gözaltına alınan 187 kişinin aralarında bulunduğu 135 kişinin tutuklandığı ifade edildi.

GÜNDEM 19.07.2018, 09:06
Adnan Oktar ve 135 Kişi Farklı Suçlardan Tutuklandı!

15 Temmuz 2018 tarihinde; İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Adnan Oktar ve grubuna yönelik olarak gerçekleştirilen operasyon kapsamına yönelik olarak;

Adnan Oktar ve 135 kişi tutuklandı.

Savcılığa gönderilen sevk yazısı içerisinde yer alan detaylarda ise Oktar'ın 80'li yıllardan beri sözde dini bir cemaat adı altında İslam dinine ve ahlaka tamamen aykırı kurallar ve yönetimlerle suç amaçlı örgüt yapılanmasının oluşturulduğu ifade edildi.

Savcılık yazısında örgütün zenginlik ve fiziki görünümlerinin iyi olan erkek mensuplarının örgüte kazandırılması istenen kadınlara daha duygusal anlamda ilişki kurdukları ve daha sonra örgüt içerisinde öğretildiği iddia edilen sözde psikolojik telkinler, ileriye dönük ideal telkinler ve son olarak cennet vaadi yöntemleri ile örgüte kazandırılmaya çalışıldığına yer verildi.

Oktar'ın sözde mehdiliğine inandırılan kadınların öncelikle örgütte yeni eleman kazandırılmasından da görevli olan erkeklerle grup ilişki veya ayrı ayrı cinsel ilişkiye zorlanan çocuk yaşta kızların bulunduğu ve ayrıca cinsellik artırıcı ilaçların katıldığı partilerin düzenlendiği ifade edildi.

İlişkiye zorlanan kadınların kategorilere ayrıldığı örgüt içerisinde farklı görevler verildiği ve birçok kazına eziyetler uygulanarak sapkın arzularını kabul eden birer köle halin getirildikleri ilişki görüntülerinin şantaj amacıyla kullandığı belirtildi.

FETÖ BENZERLİĞİ

Sevk yazısı içerisinde Oktar'ın yaptığı örgüt ile FETÖ arasındaki benzerliklere dikkat çekildi.

Örgütün mensupları sempatizanları FETÖ benzeri yöntemle dini duyguların sömürülmesiyle beraber örgüte para toplandığına yer verildi.

Örgüt yapılanması İmam kardeşler, imam bacılar, adliye imamı, para imamları gibi aynı şekilde şahısları ailelerinden kopararak örgüte kazandırmayı hedefledikleri yazıldı.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Yorumlar (0)