Af Hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Son Dakika Açıklaması!

Cumhurbaşkanı Erdoğan AKP'nin Kızılcahamam'daki kapanış konuşmasında CHP, IMF ve af meselesine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

GÜNDEM 07.10.2018, 15:58 07.10.2018, 16:10
Af Hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Son Dakika Açıklaması!

Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün AKP'nin Kızılcahamam'daki kampın kapanış konuşmasını gerçekleştirdi. Başta CHP olmak üzere IMF'ye ilişkin iddialarını yanıtlayan Erdoğan, af meselesine de değindi.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları:

Geçmişte çok aflar çıkarıldı. Bu affı çıkarır da bundan ne kadar siyasi rant elde ederiz? Arkadaşlar biz böyle düşünemeyiz.

Geçmişte bunları gördük. Rahşan affında da gördük, ondan öncekilerde de gördük. Biz aynı şekilde adım atamayız.

Ölçü belli. Bu ölçüye göre biz talimatımızı başta Adalet Bakanımız olmak üzere çalışmalarımızı yapıp ki onu da af olarak değerlendirmeyi kendimize onu zûl addederiz.

Efendim cezaevleri dolmuş. Cezaevlerini boşaltmak için af çıkarılmaz. Bu konudaki çalışmamızı sağlam zemine oturtmak suretiyle adaleti tesis hukukla olur. Anlık ayaküstü düzenlemelerle değil.

Adaletin tesisi farklıdır, o hukuktur. Yasal düzenleme de değildir. Hukuk hakların sahibine iadesidir.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Yorumlar (5)
Af istiyoruz 1 yıl önce
Sn. Cumhurbaşkanım af istiyoruz bunca insan mahküm ve yakınları umut içinde sevinç içinde bekleyiş içinde sadece 1 defaya mahsus şartlı ceza indirimi.istiyoruz sizden kader mahkümları için onlarda insan ve her insanın 2. Bir şansa ihtiyacı olmalı değil mi neden bu kadar sıkıntı oluyor anlamış değiliz (Allahtan tek dileğimiz sevicimiz kursağımızda kalmasın inşAllah)
Af istiyoruz ne olur 1 yıl önce
Ne olur af çıkartın ne olur SAYİN CUMHURBAŞKANIM NE OLUR CEZA İNDİRİMİ ÇIKARTIN BEN NİSANLİMİ COK OZLEDİM TAKİ COCUKLAR ANALAR EŞLER NE YAPSİN HELE Kİ BABA KOKUSUNU DUYMADAN BUYUYEN COCUKLAR NAPSİN AFFEDİN ONLARİ NE OLUR
Ahmet Kızılbuğa 1 yıl önce
Sayın Cumhurbaşkanım tabiki genel bir af kamu vicdanını yaralar Lakin unutmamak lazım Gerek yoksulluktan gerekse kanuni haklarını bilmediğinden ve hatta kendisini ispatlıyamadığından mahkum olmuş kader mahkumları ve geride bıraktığı aileside sefalet ve maduruyetleride gözönünde bulundurulursa azımsanmayacak bir nüfusun refahı Siz Yetkililerimizin ve kamuoyunun vicdanını ratlatacaktır saygılarımla
Diyar 1 yıl önce
Sayin reisimizden 1 defaya mahsus sartli indirim isteriz hatasini anlamis cok insan pisman su an
Sezgin Demirci 1 yıl önce
Sayın Başkanımız Af istiyoruz.esim ilk defa suç işledi sicili temiz.ceza ı dirimi olsun