Af Yasası Çıkacak Mı? Numan Kurtulmuş'tan Af Açıklaması

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti)i Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş MHP'nin af teklifiyle ilgili olarak yeni bir açıklamada bulundu. Peki af yasası çıkacak mı? İşte son dakika açıklaması...

Af Yasası Çıkacak Mı? Numan Kurtulmuş'tan Af Açıklaması

AF SEÇİMDEN SONRAYA KALABİLİR

Af tartışmasına da değinen Kurtulmuş, tasarının 31 Mart yerel seçimlerinden sonraya kalabileceğine işaret etti. Kurtulmuş şunları söyledi:

"Bu süreçte, MHP ile Andımız, emeklilikte yaşa takılanlar, af tasarısı gibi bazı temel konularda farklılıklarımız ortaya çıktı.Sonuçta iki farklı siyasi partiden söz ediyoruz.

Af konusunda örneğin Adalet Bakanlığımız önemli çalışmalar yaptı.

Bu arada seçime kadar Meclis'in takvimini ve gündemindeki yoğunluğu hesap ederek, af tasarısına seçimlerden sonra bakılır diye düşünüyorum."

CUMHUR İTTİFAKI-SEÇİM İŞBİRLİĞİ

Kurtulmuş, AK Parti ile MHP arasındaki yerel seçimlere ilişkin görüşmeler hakkında ise;

"Cumhur İttifakı-seçim işbirliği masada oluşmuş bir süreç değil, 15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra milletimiz temel bazı hususlarda ortak duyarlılık geliştirdi.

İttifak, bu irade ve duyarlılığın doğal sonucudur. Milletimizin gönlünde ve zihninde yer etmiştir.

Cumhur İttifakı malumunuz her iki siyasi partinin kendi tabanlarını koruyarak yönettiği yasal zemini de olan bir durum.

Yerel seçimlerde ise tablo daha farklı. Bu nedenle belki de yerel seçim sürecinde yürüttüğümüz siyaseti 'ittifak' değil 'işbirliği' olarak değerlendirebiliriz.

Ayrıca burada mesele '3 belediye biz aldık, 2 belediye siz aldınız'ın çok ötesindedir" dedi.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kenan
Kenan - 6 ay Önce

Geçen secimde öyle dediniz bunun adı oy avciligi degilde nedir sn kurtulmus neyin pesindesiniz bu insanlarla daha fazla oynamayiniz