AFAD Başkanı Güllüoğlu'ndan flaş koronavirüs açıklaması! Herkesin evinde kalması gerekiyor!

AFAD Başkanı Güllüoğlu'ndan flaş koronavirüs açıklaması! Herkesin evinde kalması gerekiyor!

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Başkanı Dr. Mehmet GÜLLÜOĞLU sosyal medya hesabı üzerinden okulların tatil edilmesinin ardından koronavirüsle ilgili olarak dikkat çeken açıklamalarda bulundu. AFAD Başkanı Güllüoğlu yaptığı açıklamada, "Vatandaşlarımızın yapması gereken, okullara ara verilen bu dönemde çocukları okullar yerine başka kalabalık yerlere götürmek değil kalabalıkları azaltmak olmalıdır." ifadelerini kullandı.

Okulların ve üniversitelerin tatil edilmesinin ardından AFAD Başkanı Güllüoğlu sosyal medya hesabı üzerinden okulların tatil edilmesinin ardından koronavirüsle ilgili açıklama yaptı.

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Başkanı Dr. Mehmet GÜLLÜOĞLU sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, "Vatandaşlarımızın yapması gereken, okullara ara verilen bu dönemde çocukları okullar yerine başka kalabalık yerlere götürmek değil kalabalıkları azaltmak olmalıdır." ifadelerini kullandı.

AFAD BAŞKANI DUYURDU: HAREKETLİLİĞİ AZALTMAK GEREKİR!

Ayrıca AFAD Başkanı Güllüoğlu, "Başka şehre gitmek yerine herkesin mümkünse evinde, hali hazırda yaşadığı şehirde kalması en doğrusu olacaktır. Hareketliliği azaltmak gerekir." dedi.

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Başkanı Dr. Mehmet GÜLLÜOĞLU açıklamaları şöyle:

Okullara "Salgın Hastalık" tehlikesi sebebiyle ara verildi!

Virüsün yayılması olasılığına karşı okullardaki kalabalığın azaltılması, çocukların korunmasını ve de mikrobun taşınmasının engellenmesi amaçlanıyor.

Vatandaşlarımızın yapması gereken, okullara ara verilen bu dönemde çocukları okullar yerine başka kalabalık yerlere götürmek değil kalabalıkları azaltmak olmalıdır.

Başka şehre gitmek yerine herkesin mümkünse evinde, hali hazırda yaşadığı şehirde kalması en doğrusu olacaktır. Hareketliliği azaltmak gerekir.

Bu arayı tatil değil, virüsle ve yayılımıyla mücadele için zorunlu olmadıkça dışarı çıkılmayacak bir kamp gibi görmek lazım. Kitap okuma kampı, kültür kampı, aileyle zaman geçirme kampı sayın.

Türkiye bugüne kadar süreci çok iyi yönetti, kalan kısmını da en iyi şekilde yönetiriz inşallah.

AFAD BAŞKANI KİMDİR?

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Başkanı Dr. Mehmet GÜLLÜOĞLU  kimdir? kaç yaşında?

Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu.  Aile Hekimliği, İnsani Sağlık Yardımları, Avrupa Birliği projeleri gibi çeşitli eğitim programlarını başarıyla tamamladı. Sivil toplum kuruluşları bünyesinde çok sayıda insani yardım çalışmalarına katıldı. Dr. Güllüoğlu, Yeryüzü Doktorları Derneği’nde yöneticilik görevlerinde bulundu. İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Doktora Programı’na devam etmekte olan Dr. Mehmet Güllüoğlu, 2013-2017 yılları arasında Türk Kızılayı Genel Müdürlüğü görevini üstlendi.

Türk Kızılayı Genel Müdürlüğü görevinde bulunduğu süre zarfında Türk Kızılayı bünyesinde kurulan Göç Hizmetleri Müdürlüğü’nün ve daha birçok projenin hayata geçirilmesinde önemli rol oynadı.

Dr. Mehmet Güllüoğlu halen 2017 yılının Ağustos ayında atandığı  Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı görevini sürdürmektedir. Dr. Güllüoğlu, aynı zamanda Cumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalar Kurulu Üyesi olarak çalışmalarını ifa etmektedir.

AFAD Başkanı Güllüoğlu'ndan flaş koronavirüs açıklaması! Herkesin evinde kalması gerekiyor!

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler