AFAD İstanbul Depreminin Bilançosunu Açıkladı

İstanbul'da saat 13.59 deprem oldu. Şiddetli deprem sonrası telefon hatları kesildi. Deprem yaklaşık 10-15 saniye kadar sürdü. Kandilli'den yapılan açıklamada depremin şiddeti 6.0 olarak duyuruldu. AFAD tarafından bir açıklama yapıldı ve İstanbul depreminin bilançosu belirtildi.

GÜNDEM 26.09.2019, 16:29
AFAD İstanbul Depreminin Bilançosunu Açıkladı

İstanbul'da saat 13.59'da deprem meydana geldi. Kandilli Rasathanesi'nin verilerine göre 6.0, AFAD'ın verilerine göre ise 5.8 büyüklüğünde olan deprem, Silivri açıklarında yerin 6.99 kilometre derinliğinde meydana geldi.

DEPREMİN BİLANÇOSU BELİRTİLDİ

Deprem hakkında AFAD tarafından da bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada İstanbul depreminin bilançosu belirtildi. 

AFAD tarafından yapılan açıklamada Şirinevler'de yan yatan bir binanın tahliye edildiği belirtilirken Sultangazi ve Eyüp'te iki binada hasar oluştuğu ifade edildi.

AFAD köprülerdeki son duruma ilişkin "En büyüğü 4,1 büyüklüğünde 28 artçının oluştuğu deprem sonrası Boğaziçi’ndeki üç köprüde de yapısal bir sorun olmadığı belirlendi." açıklamasını yaptı.

Tüm bunların yanı sıra depremin ardından Silivri Devlet Hastanesi güvenlik nedeni ile boşaltıldı. Hasta ve hasta yakınları hastane bahçesinde bekliyor.

Yorumlar (0)