Afganistan'da Bir Bombalı Saldırı Daha: En Az 27 Kişi Hayatını Kaybetti 31 Kişi Yaralandı

Afganistan Cumhurbaşkanı Eşref Gani'nin katıldığı seçim mitingine bombalı saldırı düzenlendi ve en az 24 kişi hayatını kaybederken 31 kişi de yaralandı. Bunun yanı sıra ülkenin başkenti Kabil'de de bir başka saldırının meydana geldiği ve 3 kişinin yaşamını yitirdiği bildirildi. Gerçekleştirilen saldırıları ise terör örgütü Taliban üstlendi.

GÜNDEM 17.09.2019, 13:22
Afganistan'da Bir Bombalı Saldırı Daha: En Az 27 Kişi Hayatını Kaybetti 31 Kişi Yaralandı

Afganistan Cumhurbaşkanı Eşref Gani'nin katıldığı seçim mitingine bombalı saldırı düzenlendi. Saldırı sebebiyle en az 24 kişinin hayatını kaybettiği, 31 kişinin de yaralandığı açıklanırken Kabil'de bir saldırı daha oldu ve 3 kişi hayatını kaybetti.

24 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Konu ile ilgili olarak yetkililer saldırının Parvan vilayetinin Cengel Bağ bölgesinde miting için toplanan kalabalığın arasında gerçekleştiğini ifade ettiler. Ayrıca Cumhurbaşkanı Gani'nin sağlık durumunun iyi olduğu bildirilirken saldırıda 24 kişi hayatını kaybederken 31 kişi de yaralandı.

Bölgedeki hastane yetkilisi Abdul Qasim Sangin bir açıklama yaptı ve Sangin açıklamalarında "Kurbanların çoğu sivil. Ölenler arasında kadınlar ve çocuklar da bulunuyor. Ambulanslar hala çalışıyor ve hayatını kaybedenlerin sayısı artabilir" ifadelerine yer verdi.

BİR SALDIRI DAHA GERÇEKLEŞTİ

Tüm bunların yanı sıra ülkenin başkenti Kabil'de de ABD Büyükelçiliği'nin bulunduğu bölgede patlama meydana geldi. Ayrıca bu saldırıda da 3 kişinin hayatını kaybettiği belirtildi.

Yorumlar (1)
Fgghuh 4 hafta önce
Dvhjlnknl