Afrin'de Türk Askerine Havan Saldırısı! Şehit Haberi Geldi

Türk Silahlı Kuvvetleri, Afrin bölgesinde bulunan terör örgütlerini temizlemek amacıyla gerçekleştirilen Zeytin Dalı Harekatına ilişkin bir açıklama yayımladı. TSK yayımladığı basın açıklamasında, bölgede bulunan askerlerimize terör örgütü mensuplarınca havan saldırısı gerçekleştirildiğini duyurdu.

Afrin'de Türk Askerine Havan Saldırısı! Şehit Haberi Geldi

Bilindiği üzere Türk Silahlı Kuvvetleri Suriye'nin kuzeybatı bölgesinde yer alan Afrin kentine karadan ve havadan bir harekat düzenliyor. Söz konusu bölgeden konuşlanmış terör örgütlerinin temizlenmesi amacıyla gerçekleştirilen operasyon bir süredir devam ediyor. 

TSK gerçekleştirilen Zeytin Dalı Harekatına ilişkin detayları internet sayfası üzerinden yayımladığı basın açıklamaları ile duyuruyor. Türk Silahlı Kuvvetleri, Zeytin Dalı Harekatına ilişkin paylaşmış olduğu son basın açıklamasında, bölgeden şehit haberi geldiğini duyurdu. 

1 ASKERİMİZİN ŞEHİR OLDUĞU HABERİ GELDİ

TSK tarafından yapılan açıklamaya göre, Afrin Kuri Tepe bölgesinde bulunan askerlerimize terör örgütü mensuplarınca bir saldırı gerçekleştirildiği duyuruldu. Gerçekleştirilen havan saldırısı sonucunda bir askerimizin şehit olduğu bildirildi. 

Yapılan açıklamada ayrıca terör saldırısının PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü mensuplarınca yapıldığı aktarıldı. 

TSK tarafından yapılan basın açıklaması;

"Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında 5 Şubat 2018 tarihinde Afrin Kuri Tepe bölgesine PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü mensuplarınca gerçekleştirilen havan saldırısı neticesinde bir kahraman silah arkadaşımız şehit olmuştur. Saldırı sonrasında bölücü terör örgütü mensuplarına derhal bölgede mevcut ateş destek vasıtaları ile karşılık verilmiştir.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah'tan rahmet, şehidimizin kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır dileriz"

Kamupersoneli.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2018, 09:00
YORUM EKLE