Afrin'de Türk Tankına Düzenlenen Saldırıda Şehit Sayısı Yükseldi

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) yaptığı açıklamada Afrin'de tanka yapılan saldırı sonucunda beş askerin şehit olduğunu açıkladı.

Afrin'de Türk Tankına Düzenlenen Saldırıda Şehit Sayısı Yükseldi

Türk Silahlı Kuvvetleri'nce, Suriye'nin Afrin bölgesinde düzenlenen operasyonlar kapsamında terör örgütü mensupları Türk tankına bir saldırıda bulundu. Gerçekleştirilen saldırı sonucu TSK'dan yapılan açıklamaya göre 5 asker şehit oldu.

ŞEHİT SAYISI 5'E YÜKSELDİ

Suriye'de gerçekleştirilen saldırı sonucu Türk Silahlı Kuvvetleri konuya ilişkin bir basın açıklaması yayımladı. Yayımlanan basın açıklamasında, terör örgütleri PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütleri mensuplarınca bir tankımıza saldırı düzenlendiği bildirildi. 

Düzenlenen saldırı sonucunda ise beş askerin şehi olduğu aktarıldı. TSK tarafından yayımlnan basın açıklamasında şu ifadeler kullanıldı.

Türk Silahlı Kuvvetleri Tarafından yapılan açıklama

"Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında, 03 Şubat 2018 tarihinde, Afrin kuzeydoğusu Şeyh Horoz bölgesinde PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütleri mensuplarınca gerçekleştirilen saldırı neticesinde isabet alan tankta bulunan beş kahraman silah arkadaşımız tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır dileriz."

Kamupersoneli.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2018, 21:23
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kaan Özyener
Kaan Özyener - 1 yıl Önce

5 Askerimiz Şehit oldu ALLAH Sizi 5 Milyar defa Kahru Perişan Etsin Eyy PKK YPG PYD Ne Kadar örgütünüz varsa hepiniz yerin dibine girin ordanda cehenneme gidin.Alçaklar Hainler Kim devletimin ekmeğini yiyip ihanet kalleşlik ediyorsa ALLAH Sizide kahretsin