Afyonkarahisar’a şehit haberi ulaştı! Bugün Şırnak’ta şehit olan askerin kimliği belli oldu!

Bugün sabah saatlerinde, Afyonkarahisar ilimize şehit haberi düştü! Bugün PKK’lı teröristlerle çatışmaya giren askerimizden birinin şehit olduğu haberi gelmişti. Şırnak İdlib ’de şehit olan askerimizin Jandarma Teğmen Şafak Evran'ın olduğu bildirildi. 38 yaşındaki şehit Şafak Evrak’ ın cenazesi memleketi Afyonkarahisar’a bağlı Dinar ilçesine gönderildiği bildirildi.

GÜNDEM 16.06.2019, 14:23
Afyonkarahisar’a şehit haberi ulaştı! Bugün Şırnak’ta şehit olan askerin kimliği belli oldu!

Şırnak’ın İdil ilçesindeki Cehennem Deresi bölgesinde bir gurup PKK ile çatışmaya giren güvenlik güçlerimiz 8 teröristi etkisiz hale getirdi. Şırnak İl Jandarma Komutanlığı’nca başlatılan operasyonlarda bir askerimiz ağır yaralandı. Ağır yaralanan askerini 38 yaşında Jandarma Teğmen Şafak Evran'ın olduğu bildirildi. Teğmen Şafak, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak bu sabah şehit olduğu haberi geldi.

Jandarma Teğmen Şafak Evran’ın cenazesi, memleketi Afyonkarahisar’a bağlı Dinar ilçesine gönderildi.

ŞEHİDİN 2 ÇOCUĞU VARDI!

Jandarma Teğmen Şafak Evran’ın şehadet haberi, Afyonkarahisar’ın Dinar ilçesine bağlı Yıprak beldesinde oturan babası Hayrullah ve annesi Yeter Evran’a, Kaymakam Selami Kapankaya ve beraberindeki heyet tarafından verildi. Şehidin ailesinin oturduğu eve Türk bayrakları asılırken, haberi alan yakınları ve bölge halkı da taziyeye geldi. Oğullarının şehit olduğu haberini alan anne- baba, büyük üzüntü yaşarken, yakınları da gözyaşı döktü.

Jandarma Teğmen Şafak Evran’ın, ailenin 2 çocuğundan küçüğü olduğu belirtildi. Uzman çavuş olarak 2007 yılında göreve başlayan Evran’ın, sonra teğmenlik rütbesine yükseldiği kaydedildi. Son atamalarla birlikte Şırnak’tan Ankara Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne tayini çıkan şehit Jandarma Teğmen Şafak Evran’ın evli ve 2 çocuk babası olduğu öğrenildi. Şehidin, eşi Canan, çocukları Doruk ve Ada ile Şırnak’ta oturduğu belirtildi.

Yorumlar (0)