Ahmet Davutoğlu: "Hep beraber nöbetteyiz"

Eski Başbakan ve AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu, Dışişleri Bakanı ve Başbakan olduğu dönemlerde Kulu'dan destek istediğinde, halkın en büyük desteği verdiğini söyledi.

GÜNDEM 22.07.2016, 15:33 22.07.2016, 15:39
Ahmet Davutoğlu: "Hep beraber nöbetteyiz"
Eski Başbakan ve AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu, kimin yiğit, kimin dürüst, kimin dava adamı olduğunun böyle günlerde ortaya çıktığını belirterek, "15 Temmuz gecesi o gece karanlığında Türkiye'de iki grup insan çıktı. Bir grup köşelerine sindi, 'Acaba ne olacak?' diye çekindi. Hainler, tuzaklar içine girdiler ama onların karşısında da dimdik duran aziz bir millet yollara, meydanlara döküldü, 'Bu ülke bizim' dedi." diye konuştu.

Konya'nın Kulu ilçesinde halka hitap eden Davutoğlu, Dışişleri Bakanı ve Başbakan olduğu dönemlerde Kulu'dan destek istediğinde, halkın en büyük desteği verdiğini söyledi.

Bugünlerin kritik günler olduğunu belirten Davutoğlu, "Bugünler ak ve kara, korkak ve cesur, dürüst ve yalancının ayrıldığı günlerdir." dedi.

Maske taşıyıp yola çıkanlar ve takiyye yapanlarla, mertçe milletin huzurunda olanların arasındaki ayrımın yapıldığı günlerden geçtiklerini vurgulayan Davutoğlu, şöyle devam etti:

"Böyle günlerde kim yiğit, kim dürüst, kim dava adamı ortaya çıkar. 15 Temmuz gecesi o gece karanlığında Türkiye'de iki grup insan çıktı. Bir grup köşelerine sindi, 'Acaba ne olacak?' diye çekindi. Hainler, tuzaklar içine girdiler ama onların karşısında da dimdik duran aziz bir millet yollara, meydanlara döküldü, 'Bu ülke bizim' dedi. O gece karanlığında başta Cumhurbaşkanı'mız olmak üzere hep beraber televizyonlara çıktık. Siz de seyrettiniz. Çok açık bir şekilde şunu söyledik; bu gece karanlık olabilir, bu gece zor bir gece, uzun bir gece olabilir. Ama Allah'ın izniyle yarın bu ülke sabah namazı ile yeni bir güne uyandığında bütün karanlıklar dağılacak, milli irade mutlak surette hakim olacak."

"Cesurlar, tarihe bir kez daha mühür vurdu"

Davutoğlu, sabah ezanı ile yeni bir ufkun görüldüğünü, hain ve alçakların, Türkiye'yi yurt dışından idare etmeye kalkan korkakların, sinecek yer aradığını ifade etti.

Meydanlara çıkıp, şehitlik makamını göze alarak yollara dökülen cesurların, tarihe bir kez daha mühür vurduğuna işaret eden Davutoğlu, şehit olanlara rahmet, yakınlarına da başsağlığı diledi.

Konya'nın da her zaman olduğu gibi bu tarihi sınavdan da alnı ak ve açık şekilde çıktığını anlatan Davutoğlu, Konya ayakta ise Türkiye'ye kimsenin tuzak kuramayacağını aktardı.

"Hep beraber nöbetteyiz"

Davutoğlu, şimdi her zamankinden daha güçlü olunması gerektiğine dikkati çekerek, şunları kaydetti:

"Nerde olursak olalım, hangi makamda olursak olalım, hangi kutlu davayı takip edecek olursak olalım, hep Allah'ın izniyle milletin hizmetinde olduk. Sizi hiçbir zaman yanıltmadık. 15 Temmuz gecesi bu emanete sahip çıktık mı? Peki tekrar bu milletin iradesiyle oynanmaya kalkılırsa hep beraber dimdik durmaya hazır mıyız? Onların karşısında, alçak uçuş yapan alçakların karşısında dimdik, vakur bir şekilde durmaya hazır mıyız? Allah'ın izniyle sizler her zaman hazır oldunuz. Sizinle yol yürüyen bizler de son nefese kadar bu emanete sahip çıkacağız. Başta Cumhurbaşkanı'mız olmak üzere hep beraber nöbetteyiz. Kimse bu milleti teslim alamaz, kimse bu millete pranga vuramaz, kimse bu milletin iradesini sekteye uğratamaz."

Kamupersoneli.net | AA

Yorumlar (0)