AİHM'in 'Demirtaş serbest bırakılsın' kararına Adalet Bakanı'ndan Flaş Açıklama

AİHM, Selahattin Demirtaş'ın haklarının “18. Madde çerçevesinde” ihlal edildiğine hükmetmesi üzerine Adalaet Bakanı konu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Adalat Bakanı Gül, Selahattin Demirtaş hakkında AİHM'nin verdiği karara yönelik yaptığı açıklamada, ''AİHM kararı gerekçelerini dikkate alarak bir değerlendirme yapacaktır'' açıklamasında bulundu.

AİHM'in 'Demirtaş serbest bırakılsın' kararına Adalet Bakanı'ndan Flaş Açıklama

AİHM’in, Selahattin Demirtaş'ın tutuklanma kararını ‘hukuki’ değil, ‘siyasi’ gerekçelerle verildiğine hükmetmesi anlamına gelen “18. Madde çerçevesinde” ihlal edildiğine dair kararı üzerine Adalet Bakanı Gül konu ile ilgili açıklamalarda bulundu.  

AİHM'in 'Demirtaş serbest bırakılsın' kararına ilişkin açıklamalarına ilişkin Gül, 'Yargılama halen  derdesttir. Yargılamayı yapan mahkeme AİHM kararı gerekçelerini dikkate alarak  bir değerlendirme yapacaktır. Hepimizin bağımsız  yargının kararına saygı göstermesi lazım. Tahliyeyi verecek olan siz de ben de değilim, bağımsız Türk yargısıdır.' dedi.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE