Ak Parti Bünyesinde Kaç Cemaatçi Bulunuyor?

Ak Parti bünyesinde gizlenmiş, FETÖ bağlantıları bulunan ve öğrenilebildiği kadarıyla kaç cemaatçi var?

GÜNDEM 24.09.2016, 11:32 24.09.2016, 11:44
Ak Parti Bünyesinde Kaç Cemaatçi Bulunuyor?
Ak Parti bünyesinde, 15 Temmuz FETÖ girişimi sonrasında birçok köklü araştırma ve inceleme başlatılmış durumda. Parti içerisine gizlenmiş, FETÖ ile hain planları ve hesaplaşmaları bulunan kişilerin tespiti, cemaatlerinin ortaya çıkarılması gibi düşüncelerle de iyice genişletilen çalışmaların sonucunda parti içerisinde birçok kişinin ilişkisinin olduğu tespit edilmiş.

Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş, başlatılan derin incelemeler kapsamında teşkilatların; bankalar, dernekler, sivil toplum kuruluşları ve sendikalar ile ilişkilerinin sorgulandığını aktardı. Yürütülen bu çalışmalar neticesinde de bölücü terör örgütü FETÖ ile bağlantısı bulunan kişiler tespit edildi. Bu kişilerin sayısının 519 olarak aktarıldığı açıklamasında Ataş; kimsenin haksızlığa uğramaması, atılan iftiralardan suçsuzları korumak ve mağdurluğu gidermek adına kılı kırk yardıklarından bahsetti.

2014 yılında da ciddi elemeler gerçekleştirilmiş.

FETÖ kapsamında faaliyetleri olan kişileri temizlemeye yönelik girişim sadece bununla sınırlı değil. 2014 yılında da ciddi temizlik yapılarak, FETÖ bağlantıları bulunan kişiler teşkilattan uzaklaştırılmışlardı. Ayrıca Ataş, 10 milyon üyesinin bulunduğu bir parti teşkilatında, kişilerin böyle ticari amaçlara hizmet edebileceklerini ifade etti.

Kamupersoneli.net | ANKARA
Yorumlar (0)