AK Parti'de FETÖ'cü Var Mı? Bakan Akdağ Açıkladı !

AK Parti'de FETÖ'cü olup olmadığına ilişkin açıklama yapan Sağlık Bakanı Recep Akdağ açıklamasında "AK Parti'de muhtemelen FETÖ'cü yok" dedi.

GÜNDEM 08.05.2017, 09:05
AK Parti'de FETÖ'cü Var Mı? Bakan Akdağ Açıkladı !

Sağlık Bakanı Recep Akdağ TGRT Haber'in konuğu olarak kendisine yöneltilen soruları yanıtladı. Sağlık Bakanı Recep Akdağ burada AK Parti'de 'ideolojik ayrışma' iddialarına cevap verdi ve AK Parti'de FETÖ'cü olup olmadığına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Konu ile ilgili olarak Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın açıklamaları şöyle oldu;

"AK PARTİ'YE YAKIŞMAZ"

"Biz hizmet ederken, bu hizmeti en iyi şekilde yapanlarla yolumuza devam ediyoruz. Millete hizmet edebilecek liyakat, ehliyete sahip olmak önemlidir. Diğer bütün gruplaşmaları kabul etmiyoruz. Hepimizin geçmişi ve nereden geldiği belli İnançlarımız buna müsaade etmez. Suni ayrım çabaları, yek diğerini ötekileştirme çabaları boşunadır. Biz siyaseti köşe kapmaca olarak görmüyoruz. Bunlar tasfiye edilecek, yerini şunlar alacak sözleri AK Parti'ye yakışmaz" 

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, FETÖ'nün siyasi ayağı iddiaları ve Cumhurbaşkanı'nın aktif siyasete dönüşü ile 'büyük temizlik' yapılacağı yorumlarına ilişkin şu değerlendirmelerde bulundu;

"AK PARTİ'DE MUHTEMELEN YOK"

"Mesela mevcut partiler içinde var mı? AK Parti'de muhtemelen yok. Muhtemelen diyorum; çünkü bunlar kendilerini çok iyi kamufle ediyor. Ama bizim bildiğimiz kadarıyla yok. MHP'ye nasıl nüfuz etmek istediklerini biliyoruz. Özellikle muhalif kanat, MHP'nin içine girmek için hücum ediyor. CHP'de ise genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun en yakınındakiler FETÖ'cü çıktı"

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)