AK Parti'deki İstifa İddiaları ve İdam Hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gazetecilere çeşitli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında AK Parti'deki istifa iddiaları ve idam hakkında değerlendirmelerde bulundu.

GÜNDEM 30.08.2019, 15:23
AK Parti'deki İstifa İddiaları ve İdam Hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gazetecilere çeşitli açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Hüseyin Çelik, Sadullah Ergin, Beşir Atalay, ve Nihat Ergün'ün de aralarında bulunduğu bazı isimlerin AK Parti'den istifa ettiği iddialarıyla ilgili bir soru soruldu.

Soru üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bu kişilerin söyleyerek neler varsa söylemeleri gerektiği bagajlarında neleri varsa dökmeleri gerektiğini ve böyle laflarla tehditlerle olmayacağını vurguladı.

İSTİFA VE YENİ PARTİ AÇIKLAMASI

Bu konu hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları şöyle oldu:

"Biz bunları geçmişte aştık. Bizim partimizden grup kuracak şekilde ayrılıp esamesi okunmayanlar çıktı. Ayrılıp da şuanda CHP'nin içinde sığıntı durumuna düşenler oldu. AK Parti uluslararası boyuta ulaşmış partidir. Bu arkadaşların söyleyecek neleri varsa söylesinler. Bagajlarında ne varsa döksünler. Böyle lafla tehditlerle olmaz.

AK Parti olarak bu hareket, dava ülkenin dört bir yerinde neler yapmış buna bakacaksınız. Biz eserlerimizle konuşuyoruz. Bu eserler ortada. Biz aynı şekilde yolumuza devam edeceğiz. Biz laf değil, iş üretiyoruz. İş üretmeye devam edeceğiz."

İDAM AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamalarında idam hakkında da değerlendirmelerde bulundu. İdam hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları şöyle oldu:

"Ben kesin net bir şey söyledim. Eğer parlamentomuz bu konuyla ilgili kalkar da idam kararı verirse ben bunu onaylarım. Hiç düşünmem. Bu konuda vicdanım da rahattır. Çünkü yavrusunun gözleri önünde öldürülen bir annenin hakkı ağırlaştırılmış müebbetle ödenmez."

Yorumlar (1)
+Ahmet 3 hafta önce
Aaaaabiii, %30 zam yapıyorsan. İdam cezası şart.
Bilmem anlatabildim mi?