AK Parti'den Bahçeli'ye Af Talebi Yanıtı: Nezakete Uygun Değil

Adalet ve Kalkınma Partisi Sözcüsü Ömer Çelik düzenlediği basın toplantısında Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin af talebiyle alakalı olarak cevap verdi ve "nezakete uygun değil" dedi. İşte detaylar.

GÜNDEM 22.10.2018, 15:18 22.10.2018, 15:39
AK Parti'den Bahçeli'ye Af Talebi Yanıtı: Nezakete Uygun Değil

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik soruları cevaplıyor.

AK Parti Sözcüsü Çelik, 'Bahçeli'nin kullandığı ifadeler nezakete uygun değil. Cumhurbaşkanımıza saygı AK Parti'nin kırmızı çizgisidir' dedi.

Ömer Çelik'in açıklamalarından satır başları;

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan dünyada en çok konuşan bir liderdir ne söyleyecek ise açıkca ve net bir şekilde ifade eden liderdir.

Eğer Cumhurbaşkanımızın o gün yapmış olduğu konuşmada MHP'yi ya da Bahçeli'yi konuşacak olsaydı doğrudan onların isimlerini kullanırdı.

Bu af tartışmaları başladığı ilk günden beri AK Parti'yi BİMER'e hükümetle ilgili birimlere çoğun şekilde talepler gelmektedir.

Bunlardan bir tanesi de uyuşturucu satılarıyla alakalıdır ve Cumhurbaşkanımızın bahsettiği de odur.

CUMHURBAŞKANIMIZ BURADA MHP'YE BİR ŞEY SÖYLEYECEKSE, AÇIKÇA MHP'Yİ ZİKREDEREK SÖYLEYEBİLİR

Burada topluma bir mesaj bulunmaktadır ve Cumhurbaşkanımız MHP'ye bir şey söyleyecek ise açıkca MHP'yi zikrederek söyleyebilir.

Bunu son derece anşlamsız bulduğumuzu ve yanlış bir değerlendirme olduğunu ifade etmek isterim.

Bahçeli'nin açıklamasında Cumhurbşakanımız hakkında kullandığı ifadelerinde son derece yanlış olduğunu belirtmek isterim.

CUMHUR İTTİFAKI KIYMETLİ BİR İTTİFAKTIR

AK Parti camiası ve bütün milletimiz bu ifadeleri reddedecektir. Sayın Bahçeli'nin Cumhurbaşkanımıza karşı kullanmış olduğu siyasi nezaket ve yüklenen sorumluluğa uygun değildir.

Cumhur ittifakı kıymetli bir ittifaktır ve bu kapsamda bakıldığında siyasi nezaketin gösterilmesi bizler için son derece önemlidir. Cumhurbaşkanımıza gösterilen saygı bizim kırmızı çizgimizdir.

Bu ifadelerin hepsi çok yanlış ifadeler olmuştur. Cumhur İttifakı'nın ruhuna ve gerektirdiği siyasi nezakete uymamıştır.

Sayın Bahçeli ve cumhurbaşkanımız arasındaki iletişim kanalı her zaman açıktır. Esas olan siyasi nezaketi koruyarak milletin beklediği büyük işlere odaklanmaktır.

AF KONUSUNDA KENDİ ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜRÜYORUZ

Af konusunda kendi çalışmalarımıza devam ediyoruz. Ayıca ilgili başkanlığımızda çalışmalarımız tamamlanmak üzeredir.

Zaten son noktayı koyduğumuz zaman Cumhurbaşkanımız açıklar.

Özellikle uyuşturucu satıcılarıyla ilgili olarak, birer kurban olduğu yönünde bir yaklaşım bize iletiliyor.

Cumhurbaşkanımız da buna yanıt vermiştir.

Bu ittifak meselesinde hep şunu söyledik, iki ayrı partiyiz. Her konuda anlaşıyor olsak, iki ayrı parti olmayız. Her iki partinin de yıllar içerisinde kurumsallaşmış kimliği var.

ŞAHISLARA KARŞI İŞLENEN SUÇLARA KARŞI AFFETME YETKİSİ BİZDE DEĞİLDİR

Her tartışmada anlaşacağız diye bir şey yok. Buradaki mesele şudur, AK Parti'nin siyasi kimliği bellidir. Şahıslara karşı işlenen suçlara karşı affetme yetkisi bizde değildir.

Yaklaşımımız budur. Herhangi bir toplumsal talebe dayanarak diğerlerini dışlayamayız.

Kamupersoneli.net

Yorumlar (0)