AK Parti'den Önemli Açıklama Geldi ! Yeni Dönemde Yeni Yüzler Olacak

AK Parti teşkilatlardan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir 7. Olağan Kongre süreci hakkına açıklamalarda bulundu. Kandemir Kongre sürecini basın yayın kuruluşlarının Ankara temsilcileri ile paylaştı ve yeni yüzler görüleceğini belirtti.

GÜNDEM 29.11.2019, 07:41
AK Parti'den Önemli Açıklama Geldi ! Yeni Dönemde Yeni Yüzler Olacak

AK Parti teşkilatlardan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir 7. Olağan Kongre süreci hakkında açıklamalarda bulunarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın en önemli talimatının milletin sesine kulak verilmesi, hissiyatının dinlenmesi ve milletin söyledikleri üzerinden kadroları takviye etmeleri olduğunu belirtti. Ayrıca Kandemir bu talimata uygun çok geniş bir heyetin çalıştığını ifade etti.

YENİ YÜZLER GÖRÜLECEK

Ayrıca Erken Kandemir Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Ömerler ve Haticeler bulmalıyız" talimatını hatırlatarak talep ederek partiye gelenlerin olduğunu, bir kısmına da kendilerinin davet götürdüklerini belirtti. Ayrıca Kandemir özellikle kadınlara bu süreçte geniş bir alan açmak istediklerini ifade ederek şöyle devam etti:

"Bizim yüzde 30 kotamız var. Her yönetimde en az yüzde 30 kadın olsun istiyoruz. Listelerimizi buna göre şekillendiriyoruz. Genç ve kadın sayımızda ciddi bir artış olacak. Çokça yeni yüz göreceğiz"

Yenişafak'tan Hüseyin Likoğlu'nun aktardıklarına göre AK Parti'nin yeni üye rakamlarını da paylaşan Erkan Kandemir, "Biz üye sayısı olarak Türkiye'nin en çok üyeye sahip siyasi partisiyiz. Bizim dışımızdaki partilerin toplam üye sayısı 2 milyon 691 bin. Tek başımıza bizim üye sayımızsa 10 milyon 397 bin. Memurların üye olamadığını düşünürsek, çok geniş bir tabana sahibiz" diye konuştu.

Yorumlar (0)