AK Parti'den Önemli İflas Açıklaması: İzin Vermeyeceğiz

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli yaptığı açıklamalarında firmaların iflasları hakkında açıklamalarda bulundu. Canikli açıklamalarında firmaların iflas etmesine izin vermeyeceklerini belirtti.

GÜNDEM 15.03.2019, 14:32 15.03.2019, 14:43 Batuhan
AK Parti'den Önemli İflas Açıklaması: İzin Vermeyeceğiz

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli Antakya Erol Bilecik Konferans Salonu'nda iş insanlarıyla bir araya geldi. Canikli burada bir açıklama yaptı ve firmaların iflasları hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Nurettin Canikli burada yaptığı açıklamalarında firmaların iflas etmesine izin vermeyeceklerini belirtti.

Konu ile ilgili olarak Nurettin Canikli açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

"Bazı firmalarımız isteme konusunda çok istekli olamayabiliyorlar. Bu aslında bir erdem. Ancak onların problemlerinin de kendilerinin bu tereddütlü yaklaşımları nedeniyle ulaşamama problemlerini de devlet olarak bizim çözmemiz gerekiyor. Biz onları bulacağız.

Bu ziyaretin temel amaçlarından bir tanesi de bu. Esas itibarıyla firma bazlı geçici olarak sıkıntı yaşayanları bulacağız ve anında problemlerini çözeceğiz. Bunların kesinlikle üretimden çekilmelerine iflas etmelerine müsade etmeyeceğiz. Bunun için tek bir şartımız var.

Firmanın karlı olması gerekiyor. En azından kredisi varsa kredi ana para ve faizini ödeyecek kadar kar, fon oluşturabilmesi gerekiyor. Bunu oluşturamıyorsa böyle bir kapasitesi yoksa o firmaya siz ilave destek sağladığınızda bu eksinin büyümesi anlamına gelir. Ekonomi için de yük olur."

Yorumlar (0)