AK Parti FETÖ Davaları Analizini Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Raporladı

AK Parti FETÖ davalarını yakından izliyor. Parti FETÖ davalarına ilişkin analizini Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen MYK toplantısında sundu.

GÜNDEM 18.09.2017, 08:52
AK Parti FETÖ Davaları Analizini Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Raporladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen Merkez Yürütme Kurulu toplantısında analiz AK Parti İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ravza Kavakçı Kan tarafından sunuldu.

Söz konusu analiz raporunda sanıkların inkar yoluna gittikleri, tek bir merkezden yönetiliyormuş gibi aynı ifadeleri verdikleri bilgisi paylaşıldı.

AYNI TARZ SAVUNMA YAPIYORLAR

Konu ile ilgili olarak Sabah'tan Eda Işık'ın aktardıklarına göre raporda darbe teşebbüsüne bizzat katılan FETÖ'nün beyin takımında yer alan sanıkların onca delile ve görüntülere rağmen suçlamaları kabul etmedikleri ve aynı tarzda savunma yaptıkları belirtildi. Raporda sanıkların avukatları aracılığıyla organize oldukları bilgi akışı ve savunmaların nasıl yapılacağı konusunun böyle planlandığı da ifade edildi.

SAVUNMA TAKTİKLERİ HAKKINDA RAPOR HAZIRLANACAK

AK Parti FETÖ davaları için ayrı bir çalışma daha yapıyor. AK Parti Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı başkanlığındaki heyet gerçekleştirilen FETÖ davalarının hukuksal, sosyolojik ve siyasi analizini yapıyor. Bu kapsamda sanıkların savunma yöntemleri de inceleniyor. Sanıkların savunma yöntemleri hakkında da bir rapor hazırlanacak ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunulacak. 

KAMUPERSONELİ.NET | ANKARA

Yorumlar (0)