AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Karaaslan'dan 'Terör' Açıklaması

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Dicle ilçesinde katıldığı AK Parti 6. Olağan Kongresi'nde önemli açıklamalarda bulundu.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Karaaslan'dan 'Terör' Açıklaması

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, çeşitli temaslarda bulunmak üzere Diyarbakır'a giderek, Dicle ilçesinde AK Parti 6. Olağan Kongresi'ne katıldı.
 
Terörü Hayatımızdan Çıkarıyoruz

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Karaaslan, "Bugün terörü hayatımızdan çıkarıyoruz. İşte o yüzden bazen sancılı dönemlerden geçiyoruz, şehitler veriyoruz, acımıza acılar katılıyor. Terörü hayatımızdan çıkaracağımız bir kararlılığı ve iddiayı ortaya koymuş durumdayız. Bunu başarıyoruz, başaracağız" açıklamasında bulundu.

Dicle Halk Eğitim Merkezi'nde yapılan AK Parti 6. Olağan Kongresine, geçen yıl PKK'lı teröristlerce katledilen eski AK Parti İlçe Başkanı Deryan Aktert'in fotoğrafı ile "Şehit Deryan Akter seni unutmayacağız" yazısı asıldı.

AK Parti 6. Olağan Kongresi, şehit Deryan Akter ve diğer tüm şehitler için saygı duruşu İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başladı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Karaaslan’ın konuşmasından satırbaşları şu şekilde:

‘Alnımız da Adımız da’

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Karaaslan, partinin millet için düşünmeye ve üretmeye devam ettiğini belirterek, Türkiye'nin 7 bölgesinde alınlarının ak bir şekilde siyaset yaptıklarını belirtti. 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan; “Her zaman adımız gibi ak bir şekilde milletimizin karşısına çıktık. Önümüzde 2019 var, 2023 var. Bizim 2053 için de 2071 için de hayallerimiz var. Çünkü biz bu ülkeyi çok seviyoruz. Vatan topraklarımızı çok seviyoruz. Çünkü biz ve ejdadımız binlerce yıl bu topraklarda birlikte yürümüş, birlikte bütün zorluklara göğüs germiş. Birlikte bütün acıları yaşamış ama hepsinden el birliğiyle çıkmış bu vatan evlatlarının torunlarıyız" açıklamasında bulundu. 

‘Zor Günleri Birlikte Aşacağız’

Daha zor günlerin olacağını ve bu zor günleri hep birlikte aşmaya çalışılacağını belirten Karaaslan; "Onların adı bugün bir terör örgütünün adı olur. Diğer gün başka bir isim kendilerine benimserler, öyle olur. Bölücü terör örgütleriyle, FETÖ ile onun dışında ülkemizi, birliğimizi, dirliğimizi ve kardeşliğimizi tehdit edenlerin hepsiyle kararlılıkla mücadeleye devam edeceğiz. Bugüne kadar yaptığımız bir mücadeleydi ama bugün biz terörü hayatımızdan çıkarıyoruz. İşte o yüzden bazen sancılı dönemlerden geçiyoruz, şehitler veriyoruz, acımıza acılar katılıyor. Terörü hayatımızdan çıkaracağımız bir kararlılığı ve iddiayı ortaya koymuş durumdayız. Bunu başarıyoruz, başaracağız" ifadelerine yer verdi.

Terör ile Mücadelede Kararlı Şekilde İlerlenecek

“Bunu yalnız güvenlik güçlerimizle mi başaracağız? Hayır. Bunu hep birlikte yapacağız. Kadınıyla, genciyle, çocuğuyla, yaşlısıyla, siyasetçisiyle, fırıncısıyla, öğretmeniyle, doktoruyla hep birlikte başaracağız. Bu vatan hepimizin vatanı. O olmadığında elimizde geriye kalan hiçbir şey olmayacak. İşte bu bilinçle 15 Temmuz’da sokaklardaydık. Bu bilinçle Diyarbakır Ulu Cami önünde ay yıldızlı bayraklar açılmadı mı? Tıpkı Samsun Cumhuriyet Meydanı'nda olduğu gibi. Bu bilinçle Ankara'da, İstanbul'da yüzlerce can verilmedi mi? Hepsi bu birlik, beraberliğimiz sayesinde oldu." 

AK Parti’ye Zarar Vermek İsteyenler Türkiye’ye Zarar Vermek İstiyor

"Bu topraklarda yaşamanın bedeli ağır oldu. Ama biz bu bedeli canıyla, kanıyla ödeyenlerin torunlarıyız. Bundan sonra da bizler gerek siyaset yaparak Meclis çatısı altında, gerek şehrimizde, gerek ilçemizde her yerde büyük AK Parti ailesi olarak çalışmaya devam edeceğiz. Çünkü AK Parti ile Türkiye'nin kaderi artık birbirbirinden ayrılamaz. AK Parti'ye zarar vermek isteyenler aynı zamanda Türkiye'ye zarar vermek istiyor.

Türkiye zarar görürse bundan sonra parti olmuş olmamış, birilerimiz bir partide siyaset yapmışız yapmamışız, bunun ne anlamı var?

Hepimizin ortak amacı, ortak duyguları, ortak hissiyatları var mutlaka. O yüzden bu mübarek cuma gününde Rabbimden bir kez daha birliğimizi, dirliğimizi, kardeşliğimizi muhafaza etmesini, bize iman gücü vermesini diliyorum. Çünkü sadece kendimiz için değil bir ümmet için hayal kurup dua ediyoruz. Dualarım birliğimiz, kardeşliğimiz, ülkemiz, bayrağımız ve bu kudretli milletin güçlenerek yoluna devam ettiği bir Türkiye içindir."

Kamupersoneli.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2017, 15:54
YORUM EKLE