AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yazıcı : " Bu Adamlar Neye Göre FETÖ'cü ? İnceleyeceğiz"

AK PArti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazcı, A Haber Ankara Temsilcisi Murat Akgün'ün sorularını yanıtladı. Gündeme ve AK Partinin Çalışmalarına dair önemli açıklamalarda bulunan Yazıcı...

GÜNDEM 06.09.2016, 16:25 06.09.2016, 16:29
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yazıcı : " Bu Adamlar Neye Göre FETÖ'cü ? İnceleyeceğiz"

AK PArti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazcı A Haber Ankara Temsilcisi Murat Akgün'ün sorularını yanıtladı. Gündeme ve AK Partinin Çalışmalarına dair önemli açıklamalarda bulunan Yazıcı , Fetullahçı Terör Örgütü Yapılanmasının AK Partiden temizlenmesi ile ilgili süreci de anlattı.

15 TEMMUZ TRAVMA VE FELAKETTİR

15 Temmuz'dan sonraki FETÖ Temizliği ile ilgili yayımlanan genelge ile ilgili olarak Yazıcı: " Tabi ülkemiz çok büyük bir felaketin eşiğinden döndü 15 Temmuz'da. Milletimizin sağduyusu , Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızın çağrısıyla. Bu durum herkesin gözünü açtı. Gözü tabi önceden açılanlar vardı , 17-25 Aralık süreçlerinde açılanlarda vardı. Bu çeteyle alakalı hassasiyeti devam edenler vardı ama 15 Temmuz Türkiye tarihinde görülmemiş büyük bir travma ve felakettir. O günden itibaren hükümetimiz OHAL ilan edildi.

KAMUDA TEMİZLİK SÜRÜYOR

Türkiye 'de OHAL kapsamında düzenlemeler yapılıyor. Bu yapının faili olan durumlar, bunlarla bağlantısı olanlar herkes kamu kurum ve kuruluşlarından temizleniyor. Tabi bu çalışmalar gelişi güzel değil. Burası bir hukuk devleti değil , her şey hukuka uygun yapılacak. Aynı çalışmalar partimizde de sürüyor. 10 milyon civarında da üyemiz var. Bizim bu yapıyla bağlantılı olanları ayıklama temizleme çalışmalarımız 7 şubat, 17-25 Aralık 2013'den itibaren devam ediyor. 15 Temmuz'dan sonra tespit edilen FETÖ'cüler var. Biz kongrelerimizi , belediye seçimlerimizi 17-25 Aralık 2013'den sonra yapıldı. TBMM grup listeleri o süreçten sonra oluşturuldu. Tüm o süreçte görev vereceğimiz elemanların değerlendirmeleri yaparken bu yapıyla bağlantılı olup olmadığını inceledik. Tabi bunlara rağmen göremediğimiz sızmalar var. Tüm bunlar benim yayımladığım genelgeden önce dahi devam ediyordu.

BELEDİYELERDE DE TEMİZLİK SÜRÜYOR

Teşkilat yapımız içerisinde, ana kademede, gençlik ve kadın kollarında bu yapıyla ilişkili kişilerin tespit çalışmalarını teşkilat başkanlarımız yürütüyor. Yerel yönetimde (Belediyeler) bunların tespiti için yerel yönetimler başkanlığı sürdürüyor. Veriler geliyor, komisyonlar verileri topluyor. Değerlendirmeler tekrar konuşuluyor, Başbakan ve MYK'ya sunulacak şekilde değerlendiriliyor. Bu değerlendirmelerde şüphelendiklerimiz olursa gerekli arkadaşlar çağrılıp bu durumda sorgulanıyor.


İSTİFA ETMEYENLER DİSİPLİN KURULUNA SEVK EDİLİYOR

Adam diyelim ki bir dernekte üye gözüküyor ,soruyoruz böyle bir durum var mı, habersiz mi gerçekleşti, dolayısıyla çok aktif bir çalışma yürütüyoruz. Bu çalışmalar kapsamında kimi uygulamalarda, bu arkadaşlar istifa ettirilmek suretiyle teşkilattan ayıklanıyorlar. İstifa etmeyenler disiplin kuruluna sevk edilip partiyle ilişik kesiliyor. Tam bir sayı henüz veremem.

BU ADAM NEYE GÖRE FETÖCÜ?

Hayati Yazıcı, kendilerine gelen her türlü veriyi değerlendirdiklerini ve ince elenip sık dokunduğunu dile getirirken, asılsız ihbarlara karşı da dikkatli davranıldığının altını çizdi . Yazıcı : " Bize geliyor 'bunlar fetöcü' neye göre FETÖ'cü ? bunları kanıtlayacak elinizde deliliniz olması lazım, genelde o yapının finansman ayağını olduğunu bildiğimiz yerde hesabının olup olmadığını kontrol ediyoruz. Bunların derneklerine üye olunmuş mu? bunları dikkate alıyoruz. MASAK'tan derlediğimiz bilgiler geliyor. Bu temizliği bir kaç ayda toparlarız. Ama şunun altını çizelim bu belirli zamanda bitecek sonra biz bu konuda dikkat etmeyeceğiz diye bir şey yok. Özetlemek gerekirse biz bu konuda sıfır toleransla çalışma yapıyoruz. Tekrarlıyorum toleransımız sıfır, kayırma vs söz konusu olamaz. Partimizi kamu kurum ve kuruluşlarında olduğu gibi bunlardan temizleyeceğiz. "


KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Bu sitedeki içeriklerin tamamının hakları sakldır. İzinsiz ya da kaynak gösterilmeden başka sitelerde yayımlanamaz. 

Yorumlar (0)