AK Parti Genel Merkezinde Halk Oylaması Süreç Değerlendirmesi

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti genel merkezinde bakanlar ve milletvekilleriyle halk oylaması sürecini değerlendirmek üzere kahvaltıda bir araya geldi.

GÜNDEM 14.03.2017, 17:33
AK Parti Genel Merkezinde Halk Oylaması Süreç Değerlendirmesi

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında bakanlar ve milletvekilleri, halk oylaması sürecini değerlendirmek üzere AK Parti genel merkezinde düzenlenen kahvaltıda bir araya geldi.

Başbakan Yıldırım, 16 Mart'ta Meclisin kapanmasının ardından, seçim bölgelerine gidecek olan milletvekilleri ile halk oylaması sürecine kadar devam eden çalışmaların yanı sıra kalan sürede yapılması planlananlar hakkında istişarede bulundu. Toplantı basına kapalı gerçekleşti.

Toplantıda, TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Mustafa Şentop, AK Parti Genel Sekreteri Abdülhamit Gül, AK Parti Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı gibi hukukçu kurmayların aralarında bulunduğu 9 kişilik divan oluşturuldu. Milletvekilleri aracılığıyla cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi hakkında vatandaşlardan gelen sorulara divan üyelerinden cevap alındı.

Hollanda, Almanya ve Avrupa Birliği (AB) ülkelerinde Türk bakanlara yönelik engellemeler ve skandal olaylar ile yaşanan son gelişmeler hakkında da milletvekillerine bilgi verildi.

Aynı zamanda, KOBİ'lerin kredi alımında karşılaştığı sıkıntılar milletvekilleri tarafından divan üyelerine iletildi, sorunun çözümü noktasında istişare yapıldı.

Kamupersoneli.net

Yorumlar (0)