banner731

AK Parti: Kene Gibi Yapışmış PKK Sorunu Var

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal PKK hakkında açıklamalarda bulundu. Mahir Ünal açıklamalarında Kürtlerin üzerine yapışmış kene gibi bir PKK sorunu olduğunu ifade etti.

GÜNDEM 13.09.2019, 16:13 13.09.2019, 16:32
AK Parti: Kene Gibi Yapışmış PKK Sorunu Var

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı. Mahir Ünal açıklamalarında PKK hakkında değerlendirmelerde bulundu.

MAHİR ÜNAL'IN AÇIKLAMALARI

Mahir Ünal konu hakkında açıklamalarında "Bu ülkede Kürt kardeşlerimize kene gibi yapışmış, masumları dahi katleden bir PKK sorunu var, bir de gelişmiş demokrasilerde silahı ve şiddeti bırakın övmeyi, kınamamak bile suçken, demokrasinin sağladığı özgürlüğü yine demokrasiyi kullanarak yok etmeye çalışan HDP sorunu var." ifadelerine yer verdi.

Konu ile ilgili olarakMahir Ünal açıklamalarında HDP Milletvekili Leyla Güven'in "Savaşı çıkaran zihniyet Kürt sorununu çözümsüz bırakan zihniyettir. Bu sürdüğü sürece gerillaya katılım da olacak savaş da olacak çatışmalar da" sözlerine sosyal medyadan yaptığı açıklamaları ile tepki gösterdi.

Mahir Ünal söz konusu açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

"Bu ülkede Kürt kardeşlerimize kene gibi yapışmış, masumları dahi katleden bir PKK sorunu var, bir de gelişmiş demokrasilerde silahı ve şiddeti bırakın övmeyi, kınamamak bile suçken, demokrasinin sağladığı özgürlüğü yine demokrasiyi kullanarak yok etmeye çalışan HDP sorunu var."

Yorumlar (0)