AK Parti Kırıkkale İl Başkanı Mürsel Akçay İstifa Etti

AK Parti Kırıkkale İl Başkanı Mürsel Akçay, parti genel merkeziyle yaptığı açıklamada, il kongresinde yeniden aday olmayacağını belirtti.

GÜNDEM 19.09.2017, 17:20
AK Parti Kırıkkale İl Başkanı Mürsel Akçay İstifa Etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan aldığı il başkanlığı görevini 3,5 yıldır başarıyla sürdürdüğünü söyleyen AK Parti Kırıkkale İl Başkanı Mürsel Akçay, il kongresinde yeniden aday olmayacağını açıkladı.

Parti binasında basın toplantısı düzenleyen Mürsel Akçay, kongre sürecinde tekrar aday olmayacağını ifade ederek, istifa ettiğini açıkladı.

‘Gayri Ahlaki İşlerde Bulunmadım’

AK Parti Kırıkkale İl Başkanı Mürsel Akçay, parti genel merkeziyle yaptığı açıklamada; "AK Parti İl Başkanlığı görevini büyük bir onur ve gururla taşımaya çalıştım. Hiçbir gayri ahlaki işin içinde şahsım ve yönetim kurulu üyesi arkadaşlarım olmadı. Neticede tüm bu görevler bir nöbettir.Günü geldiğinde bu nöbeti, bu bayrağı teslim etmenin gerekliliğine inanıyorum.

2019 seçimlerine il kongresinden sonra çok az bir zaman kalıyor bu zaman içerisinde 6. olağan kongrede bu görevi devralacak arkadaşlarıma çok önemli görevler düşüyor. Biz de ülkemiz için davamız için görevi devralacak arkadaşlara her türlü desteği vereceğiz. Kendimi bu büyük ailenin bir mensubu olarak gören herkes partisi ve ülkesi için elinden geleni yapmıştır ve inanıyorum ki yapmaya da devam edecektir. İnşallah bundan sonraki süreçte de partimin bir neferi olarak bu davaya hizmet etmeye devam edeceğim" açıklamasında bulundu.

AK Parti Kırıkkale İl Başkanı Mürsel Akçay,  genel merkezin yeni bir başkan belirleyene kadar görevine devam edeceğini bildirdi.

Kamupersoneli.net - DHA

Yorumlar (0)