AK Parti'li 800 Belediye Başkanı Adaylık Başvurusu Yapmayacak

AK Partili belediye başkanları yerel seçimlerde adaylık başvurusu yapmayacak. Ankara'nın aday gösterdikleriyle yola devam edileceği ifade edildi. Konu hakkında tüm detaylar haberimizde...

GÜNDEM 05.11.2018, 08:48 05.11.2018, 10:28 Batuhan
AK Parti'li 800 Belediye Başkanı Adaylık Başvurusu Yapmayacak

AK Parti yerel seçimlerde aday göstereceği isimlerle ilgili çalışmasını hızlandırdı. Kasım ayı boyunca partinin genel merkezinde çeşitli çalışmalar yapılacak. Genel merkez hala görevde olan 800 AK Parti'li belediye başkanlarından kimleri aday göstereceğine karar verecek. Ancak belediye başkanları adaylık başvurusu yapmayacak. 

Konu ile ilgili olarak Hürriyet Gazetesinin aktardıklarına parti MKY ve MKYK toplantılarında öncelikli olarak aday stratejisini belirledi. Türkiye genelinde 800 belediye başkanı bulunan parti, 18 büyükşehir, 49 il ve 558 ilçeyi belediye başkanları aracılığıyla yönetiyor.

BELEDİYE BAŞKANLARI ADAYLIK BAŞVURUSU YAPMAYACAK

Mevcut belediye başkanlarının 'kendisi aday olup gösterilmemesi' durumunda rencide olacaklarından yola çıkarak, tercihin genel merkezden kullanılmasına parti yönetimi tarafından karar verildi. Belediye başkanları adaylık başvurusu yapmayacak ve Ankara'nın gösterdiği adaylarla beraber yola devam edilecek.

AK Parti'de Kocaeli dahil 79 belediye başkanı üç döneme takılıyor. Bu konu hakkında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamalarında "Üç dönem kuralını uygulayacağız. İstisnası az olacak" ifadelerine yer vermişti. Bu bağlamda Üç dönemlikler içinden tercih edileceklerin sayısının üç-beş ile sınırlı olduğu belirtiliyor.

KAMUPERSONELİ.NET 

Yorumlar (0)