AK Parti'li Belediyede İlginç Atama: Memleketinden Getirdiği Kuzenini Şef Yaptı!

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı AK Parti'li Mustafa Demir, Samsun Proje Ulaşım İmar İnşaat Yat. San. ve Tic. A.Ş.'nin (SAMULAŞ) Genel Müdürü olarak Malatya Büyükşehir Belediyesi'nden getirilen kuzeni Enver Sedat Tamgacı'yı Satın Alma Şefi olarak atadı. Demir'in kuzenini memleketten getirerek satın alma şefi yapması tepkilere neden oldu.

GÜNDEM 17.08.2019, 12:50
AK Parti'li Belediyede İlginç Atama: Memleketinden Getirdiği Kuzenini Şef Yaptı!

Adalet ve Kalkınma Partisi'nin Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı olarak görev yapan Mustafa Demir’in yaptığı atama tepkilere neden oldu.

Hali hazırda belediyede üst düzey yöneticileri değiştirerek başka şehirlerden yapılan atamalar tepkilere yol açtı.

Mustafa Demir, Malatya Büyükşehir Belediyesi’ne ait toplu taşıma şirketi MOTAŞ’ın Genel Müdürü Enver Sedat Tamgacı'yı SAMULAŞ Genel Müdürü olarak atadı.

Sözcü'nün haberine göre, Diğer yandan göreve başlayan Tamgacı’nın ilk işi ise önceden Kayseri ve Malatya’da görev yaptığı isimleri Samsun’a getirmek oldu.

Memleketten yapılan atamalar belediye içinde tepkiye yol açtı.

MEMLEKETTEN ATAMALAR YAPILDI

SAMULAŞ Genel Müdürü olarak göreve başlayan Tamgacı ise Kayseri ve Malatya belediyelerinde beraber çalıştığı iki kişi ile beraber Malatya Büyükşehir Belediyesi’ne getirdiği kuzenini Samsun’a da getirdi.

Ayrıca Enver Sedat Tamgacı, yanında Samsun'a getirdiği personelden birisini 2.Genel Müdür Yardımcısı yaptı ve diğerini ise Otobüs İşletme Müdürlüğü görevine atadı. kuzenini ise Satın Alma Şefi olarak atadı.

Yorumlar (0)