banner731

AK Parti'li Kuzu'dan Flaş Açıklama: Yeni Parti CHP'yi İktidara Taşır

AK Parti'nin kurucu üyeleri arasında yer alan Anayasa hukukçusu Burhan Kuzu yeni parti hakkında açıklamalarda bulundu. Kuzu açıklamalarında Abdullah Gül, Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu'na "geri dönün" çağrısı yaptı. Ayrıca Burhan Kuzu söz konusu açıklamalarında yeni partinin CHP'yi iktidara taşıyacağını ifade etti.

GÜNDEM 05.08.2019, 11:24
AK Parti'li Kuzu'dan Flaş Açıklama: Yeni Parti CHP'yi İktidara Taşır

2002 ve Haziran 2015 tarihleri arasında AK Parti kadrolarından İstanbul milletvekilliği yapan Burhan Kuzu, yeni parti kuracakları bilinen 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, eski Bakan Ali Babacan ve eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'na bir çağrıda bulundu.

PARTİNİN KURULMASI CHP'Yİ İKTİDARA TAŞIR

Konu ile ilgili olarak Burhan Kuzu Onuncu Köy'de Çağlar Cilara'nın sorularını yanıtladı. Burhan Kuzu üç isme tepki gösterdi ve bu partilerin kurulmasının CHP'yi iktidara taşıdığını ifade etti. 

Burhan Kuzu açıklamalarında "Bu millette bunu görecek. Bu partileri daha çok sol kanallar pohpohluyor. Ben bunu böyle görüyorum. Bu CHP'nin işine yarar" ifadelerine yer verdi.

Ayrıca Burhan Kuzu "elin beraber çalışalım. Bizim de hatamız olabilir, insan hali gayet doğaldır. Bir sıkıntı varsa gelin birlikte sil baştan yapalım." dedi.

Burhan Kuzu açıklamalarında yeni parti kuracağı iddia edilen Gül, Davutoğlu ve Babacan'ın bugünkü konumlarına Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sayesinde geldiğini belirtierek "Hiçbiri müstakilen gelemezler. Parti kursunlar gelsinler bakalım. Gelebiliyorlar mı?" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)