AK Parti'li Milletvekili Yeneroğlu'ndan Nihat Hatipoğlu'na: Hocaya Yakıştıramadım Ve Üzüldüm

İstifasını sunduğu iddia edilen Adalet ve Kalkınma Partisi İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu'ndan ünlü ilahiyatçı Nihat Hatipoğlu'na yönelik flaş bir açıklama geldi... İşte Yeneroğlu'na ait paylaşımlar.

AK Parti'li Milletvekili Yeneroğlu'ndan Nihat Hatipoğlu'na: Hocaya Yakıştıramadım Ve Üzüldüm

Adalet ve Kalkınma Partisi İstanbul Milletveki Mustafa Yeneroğlu, Nihat Hatipoğlu'nun canlı yayında 13 yaşındaki erkek çocuğununun ailesinin haberi olmadan Müslüman yapılmasına tepkide bulundu.

Kişisel Sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan Yeneroğlu;

"Nihat hocaya yakıştıramadım ve üzüldüm. Ailesinin rızası olmaksızın 13 yaşındaki bir Müslüman çocuğun Hristiyanlar tarafından vaftiz edilmesi durumunda ne hissedersem, bu görüntüler karşısında aynı hissiyatı taşıdım.

İstismar mutlaka bir boyutu. Asıl sorun empati yoksunluğu" dedi.

OLAYDA NE OLMUŞTU?

Nihat Hatipoğlu iftar programı canlı yayınında isminin Arthur olduğu ifade eden 13 yaşındaki çocuğu Kelime-i Şahadet getirterek Müslüman yapmıştı...

Daha sonra programda çocuğun ailesinin yaşananlardan haberi olduğu belirtilmişti ancak çocuğun ailesinin haberi olmadığı ortaya çıktı ve duruma tepki gösterdi..

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE